Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów

Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów fot. ECA
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Simon Stone | BBC

Piłkarskiego wstrząsu ciąg dalszy. Kluby, które zakładają Superligę, opuszczają Europejskie Stowarzyszenie Klubów, czyli ECA.

Jeśli ktoś narzekał na nudę w świecie piłki nożnej, początek tego tygodnia z pewnością przyniesie mu jeszcze wiele wrażeń. W niedzielę ze zdwojoną siłą powrócił temat Superligi, który dość zaskakująco przerodził się w oficjalne potwierdzenie założenia rozgrywek. Na ten moment potwierdzono udział 12 klubów, a lada moment dołączyć mają do nich trzy kolejne.

Powstanie Superligi jest niczym wypowiedzenie wojny FIFA oraz UEFA. Od samego rana pojawiają się kolejne oświadczenia i informacje, kolejną bombę przekazał reporter BBC, Simon Stone. Brytyjski dziennikarz poinformował, że 12 klubów założycielskich zdecydowało się na opuszczenie ECA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.

ECA to niezależny organ, który od 2008 roku ma za zadanie dbać o wspólny interes klubów piłkarskich w Europie. Stowarzyszenie stanowczo sprzeciwiło się powstaniu nowego tworu. Z organizacją pożegnał się już jego przewodniczący, Andrea Agnelli, który zostanie wiceprezesem Superligi.

Co również istotne, Stone dodaje, że kluby zrzekły się wszelkich zobowiązań wobec UEFA. Pod znakiem zapytania stoi zatem już nie tylko kwestia przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, ale również aktualnie trwających rozgrywek, które są już na etapie półfinałów. Przypomnijmy, że spośród półfinalistów (Real Madryt, Chelsea FC, Manchester City, Paris Saint-Germain) tylko PSG nie jest na razie zaangażowane w powstanie Superligi. Według medialnych doniesień, niewykluczone jednak, że również paryżanie wkrótce dołączą do klubów założycieli.

Na ten moment Superligę tworzą: AC Milan, Arsenal FC, Atlético Madryt, Chelsea FC, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham. Odpowiedzi na pytania w kontekście Superligi zawarliśmy tutaj: https://transfery.info/aktualnosci/superliga-wszystko-co-chcecie-wiedziec-ale-boicie-sie-zapytac/147674.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy