Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” fot. Paris Saint-Germain
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Herrera | Twitter

Ander Herrera skrytykował plany założenia Superligi.

Wciąż nie wiadomo, czy Paris Saint-Germain przystąpi do rozgrywek Superligi. 12 ekip założycielskich poinformowało, że w ich skład wejdą jeszcze trzy zespoły, a wśród nich mogą znaleźć się właśnie paryżanie. Co prawda prezes klubu, Nasser Al-Khelaifi, był obecny na dzisiejszym spotkaniu oficjeli UEFA, na którym głosowano na temat reform w Lidze Mistrzów, ale wciąż nie wiadomo, jaką decyzję ostatecznie podejmie drużyna z Parc des Princes.

Jeśli PSG dołączy do Superligi, pomysł ten raczej nie spodoba się Anderowi Herrerze. 31-latek wydał oświadczenie, w którym deklaruje swoją miłość do piłki nożnej oraz obawę, iż nowe rozgrywki naruszą ideały, którymi kieruje się wielu kibiców.

„Zakochałem się w powszechnie znanej piłce nożnej, w kibicach, którzy marzą, by zobaczyć klub swojego życia w walce z najlepszymi” - napisał Herrera w swoich mediach społecznościowych.

„Jeśli europejska Superliga wejdzie w życie, te marzenia się skończą. Marzenia kibiców o tym, jak ich zespoły stawiają czoła gigantom, wygrywając z nimi na boisku w najważniejszych rozgrywkach, to wszystko legnie w gruzach. Kocham futbol i nie mogę milczeć w tej sprawie”.

„Wierzę w zreformowaną Ligę Mistrzów, ale nie w bogaczy, którzy rozkradają to, co stworzyli ludzie, czyli najpiękniejszy sport na naszej planecie”.

Więcej na temat nowopowstającej Superligi można przeczytać tutaj oraz w naszej relacji na żywo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy