Superliga: Everton z apelem do sześciu największych angielskich klubów [OFICJALNIE]

Superliga: Everton z apelem do sześciu największych angielskich klubów [OFICJALNIE] fot. Giancarlo Liguori / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Everton

Everton opublikował oświadczenie dotyczące Superligi i udziału w niej angielskich klubów.

Wśród 12 klubów, które doszły do porozumienia w sprawie utworzenia Superligi, jest sześć zespołów z Anglii. Są to Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham. Informacje o niezadowoleniu innych drużyn z Premier League zaistniałą sytuacją pojawiały się już wcześniej. Teraz oficjalnie swój sprzeciw postanowił wyrazić Everton.

„Everton jest zasmucony i rozczarowany, widząc plany ligowej ucieczki sześciu klubów. Sześciu klubów działających wyłącznie we własnym interesie. Sześciu klubów szkodzących reputacji naszej ligi i całej piłki nożnej. Sześciu klubów wybierających brak szacunku dla pozostałych zespołów, z którymi zasiadają przy stole Premier League.

W czasie obecnego kryzysu, okresie definiującym niejako naszą dyscyplinę, wszystkie kluby powinny współpracować, kierując się przede wszystkim ideałami idącymi w parze z piłką nożną. Zamiast tego sześć klubów zdecydowało się na potajemną konspirację i oderwanie się od piłkarskiej piramidy, która tak dobrze im służyła.

Everton wyraża swój szacunek w kierunku każdego klubu, czy to Leicester City, czy Accrington Stanley, Gillingham, Lincoln City, Morecambe, Southend United, Notts County, czy każdego innego, który wzbogacił życie swoich kibiców. Samozwańcza wielka szóstka wydaje się być zdeterminowana, by pozbawić fanów ich praw, zagrażając strukturze leżącej u podstaw dyscypliny, którą kochamy.

Ta niedorzeczna arogancja nie jest pożądana przez nikogo w świecie piłki nożnej, oprócz klubów, które opracowały ten plan.

W imieniu wszystkich osób związanych z Evertonem z szacunkiem prosimy o natychmiastowe wycofanie przedstawionej propozycji i zakończenie wywrotowych praktyk, które doprowadziły naszą piękną grę do najniższej pozycji pod względem zaufania.

Prosimy właścicieli, prezesów i członków zarządu sześciu klubów o to, by pamiętali o swojej uprzywilejowanej pozycji i o tym, że nie są odpowiedzialni wyłącznie za swoje kluby, ale za całą dyscyplinę. Wzywamy ich wszystkich, aby zastanowili się, jakie dziedzictwo pozostawią” - napisały władze „The Toffees”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy