Superliga: Jordan Henderson zwołał spotkanie wszystkich kapitanów z Premier League

Superliga: Jordan Henderson zwołał spotkanie wszystkich kapitanów z Premier League fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Jordan Henderson, kapitan Liverpoolu, postanowił zaprosić kapitanów pozostałych 19 klubów Premier League na spotkanie dotyczące utworzenia Superligi i przyszłości angielskiej piłki - informuje „Daily Mail”.

Informacja o utworzeniu Superligi była dla wielu osób zaskoczeniem, tym bardziej że toczyły się rozmowy w kwestii modyfikacji formatu Ligi Mistrzów. To jednak stało się już faktem i wydaje się, że teraz piłkarski świat przejdzie rewolucję.

Bez niej, zdaniem Florentino Péreza, inicjatora wydarzenia, kluby piłkarskie przestaną istnieć. Jak podkreślił prezes Realu Madryt w ostatnim wywiadzie, aktualnie zarabiają tylko małe ekipy, ale niebawem również i one zaczną tracić, co może doprowadzić do ogromnej katastrofy.

Na razie jest to wielka nowość i co za tym idzie, pytania mnożą się z każdą godziną. Co z Ligą Mistrzów? Co z transferami? Co z udziałem piłkarzy w meczach reprezentacyjnych? Odpowiedź na to ostatnie pytanie najbardziej chcieliby poznać sami zawodnicy.

Idąc tym tropem, Jordan Henderson doszedł do wniosku, że trzeba zorganizować spotkanie wszystkich kapitanów klubów Premier League.

To nie pierwszy raz, gdy zawodnik „The Reds” wychodzi naprzeciw problemom. W poprzednim roku odegrał on znaczącą rolę w powrocie graczy na boisko po wystąpieniu pandemii koronawirusa.

W strukturach Superligi znalazło się sześć ekip z Anglii. Są to Arsenal, Chelsea, Manchester United, Tottenham Hotspur, Manchester City oraz Liverpool.

***

Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy