Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Chiringuito de Jugones | Mundo Deportivo

Chelsea, Manchester City, Manchester United, Arsenal, Liverpool oraz Tottenham mogą spodziewać się otrzymania sądowych pozwów za podjęcie kroków zmierzających do wycofania się z Superligi - poinformował Josep Pedrerol w programie „El Chiringuito de Jugones”.

Idea stworzenia nowych elitarnych rozgrywek na Starym Kontynencie szybko legła w gruzach po pojawieniu się oficjalnych komunikatów ze strony angielskich zespołów o rozpoczęciu procedury wycofania się z projektu.

Chelsea, Manchester City, Manchester United, Arsenal, Liverpool oraz Tottenham zdecydowały się na wykonanie takiego kroku z uwagi na olbrzymi głos sprzeciwu wobec ich udziału w Superlidze ze strony władz państwowych, organizatorów oraz uczestników Premier League, piłkarzy, trenerów, dziennikarzy, ekspertów i kibiców.

Superliga wyraziła w oficjalnie opublikowanym komunikacie swój żal z powodu opuszczenia jej szeregów przez wymienione drużyny z uwagi na nałożoną na nie presję ze strony szeroko rozumianego środowiska, ale mimo to nie zamierza zrezygnować ze swoich planów.

Nieco inny pogląd na całą sprawę związaną z rezygnacją sześciu angielskich klubów mają dziennikarze „Mundo Deportivo” i przekonują, że zostały one przekupione przez UEFA.

Wspomniane źródło uważa, że przedstawiciele europejskiego futbolu wystosowali konkretną pieniężną propozycję wyłącznie angielskim zespołom za opuszczenie Superligi.

Jej organizatorzy zdają się podzielać takie zdanie, ponieważ Josep Pedrerol poinformował w programie „El Chiringuito de Jugones”, że ekipy z Premier League mogą spodziewać się otrzymania sądowych pozwów za wycofanie się z projektu, w którym miały otrzymać do podziału 3,5 miliarda euro i uzyskać przychód za udział w pierwszej edycji na poziomie 350 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy