Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Chiringuito de Jugones | Mundo Deportivo

Chelsea, Manchester City, Manchester United, Arsenal, Liverpool oraz Tottenham mogą spodziewać się otrzymania sądowych pozwów za podjęcie kroków zmierzających do wycofania się z Superligi - poinformował Josep Pedrerol w programie „El Chiringuito de Jugones”.

Idea stworzenia nowych elitarnych rozgrywek na Starym Kontynencie szybko legła w gruzach po pojawieniu się oficjalnych komunikatów ze strony angielskich zespołów o rozpoczęciu procedury wycofania się z projektu.

Chelsea, Manchester City, Manchester United, Arsenal, Liverpool oraz Tottenham zdecydowały się na wykonanie takiego kroku z uwagi na olbrzymi głos sprzeciwu wobec ich udziału w Superlidze ze strony władz państwowych, organizatorów oraz uczestników Premier League, piłkarzy, trenerów, dziennikarzy, ekspertów i kibiców.

Superliga wyraziła w oficjalnie opublikowanym komunikacie swój żal z powodu opuszczenia jej szeregów przez wymienione drużyny z uwagi na nałożoną na nie presję ze strony szeroko rozumianego środowiska, ale mimo to nie zamierza zrezygnować ze swoich planów.

Nieco inny pogląd na całą sprawę związaną z rezygnacją sześciu angielskich klubów mają dziennikarze „Mundo Deportivo” i przekonują, że zostały one przekupione przez UEFA.

Wspomniane źródło uważa, że przedstawiciele europejskiego futbolu wystosowali konkretną pieniężną propozycję wyłącznie angielskim zespołom za opuszczenie Superligi.

Jej organizatorzy zdają się podzielać takie zdanie, ponieważ Josep Pedrerol poinformował w programie „El Chiringuito de Jugones”, że ekipy z Premier League mogą spodziewać się otrzymania sądowych pozwów za wycofanie się z projektu, w którym miały otrzymać do podziału 3,5 miliarda euro i uzyskać przychód za udział w pierwszej edycji na poziomie 350 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy