Superliga: Znamy głównego inwestora!

Superliga: Znamy głównego inwestora!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Reuters

Superliga dopiero co została ogłoszona, a już poznaliśmy jej głównego inwestora. Zostanie nim holding JP Morgan Chase & Co.

Pośród wielu spekulacji na temat nowopowstającej Superligi przewijają się informacje na temat wielkich pieniędzy, które mają zarobić największe kluby. Ogromne sumy nie biorą się jednak z niczego. Agencja „Reuters” zasięgnęła do swoich źródeł i udało jej się dotrzeć do jednego z głównych inwestorów całego przedsięwzięcia.

Pierwszym inwestorem Superligi ma zostać amerykański holding finansowy JP Morgan Chase & Co. Swoją siedzibę ma on w Nowym Jorku i jest jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie. Przedstawiciele JP Morgan potwierdzili „Reutersowi”, że to właśnie ten bank pomoże piłkarskim gigantom w rozruszaniu nowego projektu.

Szczegóły porozumienia nie są na ten moment znane. Wspomnianej wyżej agencji udało się jednak ustalić również, że 15 klubów założycielskich planuje zarządzać rozgrywkami za pośrednictwem prywatnej spółki. Mają one podzielić między sobą fundusz w wysokości 3,5 miliarda euro. Środki te zostaną przeznaczone na skonstruowanie infrastruktury oraz pokryć straty wywołane pandemią covid-19. Co istotne - pieniądze te nie mogą być wydawane przez kluby na transfery.

Rewolucja w świecie piłki nożnej, w postaci Superligi, rodzi wiele pytań. Na część z nich odpowiedzieliśmy TUTAJ.

Więcej na temat: Superliga JP Morgan Finanse

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy