Superpuchar Europy zmieni format i... opuści Stary Kontynent? Zbigniew Boniek komentuje

Superpuchar Europy zmieni format i... opuści Stary Kontynent? Zbigniew Boniek komentuje fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo | The Guardian | Interia.pl

UEFA nosi się z zamiarem dokonania zmiany w sposobie rozgrywania Superpucharu Europy. Wśród rozważanych pomysłów znajduje się między innymi rozegranie mini turnieju poza Starym Kontynentem z udziałem mistrza Major League Soccer czy zwycięzcy Copa Libertadores.

Przedstawiciele europejskiego futbolu nie mają w planach zaprzestania rozpoczętej rewolucji i po powołaniu do życia Ligi Konferencji Europy oraz zmiany formatu rozgrywania Ligi Mistrzów wzięli teraz na tapet Superpuchar Europy.

Do tej pory o to trofeum walczyli zwycięzcy dwóch międzynarodowych rozgrywek na Starym Kontynencie - Puchar Europy/Liga Mistrzów i Puchar Zdobywców Pucharów/Puchar UEFA/Liga Europy.

Utworzenie Ligi Konferencji Europy wywołało w strukturach UEFA dyskusję na temat włączenia do całej zabawy także najlepszej drużyny z trzecich zmagań.

Początkowo spekulowano, że rozgrywałby on mecz o udział w finale ze zdobywcą Ligi Europy. Potem pojawiły się sugestie odnoszące do zrealizowania mini turnieju, w którym doszłoby do starć na przykład zwycięzcy Ligi Mistrzów ze zwycięzcą Ligi Konferencji Europy oraz finalisty Ligi Mistrzów ze zwycięzcą Ligi Europy.

Z kolei teraz dziennikarze Relevo czy „The Guardian” sugerują, że stawkę tych trzech drużyn może uzupełnić najlepszy zespół z Major Leacue Soccer czy Copa Libertadores oraz zakładają, że całe przedsięwzięcie odbyłoby się poza Starym Kontynentem.

Do tych rewelacji postanowił odnieść się Zbigniew Boniek na łamach Interia.pl.

- Nie wiem, kto i po co wymyśla takie bzdury. UEFA w ogóle nie rozważa takiego pomysłu. Gdyby coś było na rzeczy, zostałby taki projekt przedstawiony na Komitecie Wykonawczym, a nie było o tym nawet słowa - odniósł się wiceprezydent do rozegrania Superpucharu poza Europą.

- Rzeczywiście, taki pomysł rozważamy, choć nie było go w programie Komitetu Wykonawczego. Takie pomysły pojawiają się w kuluarach głównie z myślą o zwycięzcy nowych rozgrywek - Ligi Konferencji - dodał Boniek w kontekście zaproszenia zwycięzcy Copa Libertadores do udziału w turnieju, co tylko potwierdza zacieśnienie współpracy pomiędzy obiema federacjami w opozycji do pomysłów forsowanych przez FIFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy