Świerczok bohaterem. Polski napastnik pomógł kobiecie, która straciła przytomność

Świerczok bohaterem. Polski napastnik pomógł kobiecie, która straciła przytomność fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sportal.bg I Razgradnews.net

Bułgarskie media piszą o godnym pochwały zachowaniu Jakuba Świerczoka, który pomógł kobiecie na ulicach Razgradu. 73-latka straciła przytomność.

Rankiem 23 marca Natalia Petrowa wyszła z domu do apteki, by kupić lekarstwa mężowi. W drodze do niej straciła jednak przytomność i upadła na ziemię. Los chciał, że nieopodal był Świerczok wraz ze swoją partnerką życiową - Aliną Wojtas. Para natychmiast udzieliła kobiecie pierwszej pomocy, a chwilę później zadzwoniła na pogotowie.

73-latka trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią lekarze. Na szczęście nie stało się jej nic poważnego. Z kilkoma siniakami i niegroźną raną głowy została ona już z niego wypisana.

Kobieta przedstawiła całą historię i podziękowała Świerczokowi za pośrednictwem lokalnej gazety. Dodała, że nie może doczekać się już na wznowienie rozgrywek i bardzo chce zobaczyć polskiego napastnika z powrotem na murawie w barwach Łudogorca Razgrad.

W tym sezonie 27-latek rozegrał w jego koszulce 29 spotkań. Zdobył 11 bramek, do których dorzucił cztery asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy