Świerczok bohaterem. Polski napastnik pomógł kobiecie, która straciła przytomność

Świerczok bohaterem. Polski napastnik pomógł kobiecie, która straciła przytomność fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sportal.bg I Razgradnews.net

Bułgarskie media piszą o godnym pochwały zachowaniu Jakuba Świerczoka, który pomógł kobiecie na ulicach Razgradu. 73-latka straciła przytomność.

Rankiem 23 marca Natalia Petrowa wyszła z domu do apteki, by kupić lekarstwa mężowi. W drodze do niej straciła jednak przytomność i upadła na ziemię. Los chciał, że nieopodal był Świerczok wraz ze swoją partnerką życiową - Aliną Wojtas. Para natychmiast udzieliła kobiecie pierwszej pomocy, a chwilę później zadzwoniła na pogotowie.

73-latka trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią lekarze. Na szczęście nie stało się jej nic poważnego. Z kilkoma siniakami i niegroźną raną głowy została ona już z niego wypisana.

Kobieta przedstawiła całą historię i podziękowała Świerczokowi za pośrednictwem lokalnej gazety. Dodała, że nie może doczekać się już na wznowienie rozgrywek i bardzo chce zobaczyć polskiego napastnika z powrotem na murawie w barwach Łudogorca Razgrad.

W tym sezonie 27-latek rozegrał w jego koszulce 29 spotkań. Zdobył 11 bramek, do których dorzucił cztery asysty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy