Syn 35-krotnego reprezentanta Polski ma opuścić Legię Warszawa
2024-06-24 15:00:08; Aktualizacja: 1 rok temu
Trenujący od dłuższego czasu w Legii Warszawa Franciszek Saganowski przeniesie się do ŁKS-u Łódź, gdzie ma grać w rezerwach - przekazał użytkownik FootballScout na Twitterze.
Franciszek Saganowski urodził się w stolicy naszego kraju i w przeszłości szkolił się w PAO Keravnós Glyfádas, ŁKS-e Łódź, Legii Warszawa oraz Championie Warszawa, by znowu dołączyć do Legii.
W sezonie 2022/2023 18-letni zawodnik występował w Centralnej Lidze Juniorów. W ostatnim rozegrał w niej pięć meczów, a 12 razy pojawił się na murawie w rezerwach stołecznego klubu - 10 razy w III lidze oraz dwukrotnie w Pucharze Polski.
Jak przekazał FootballScout na Twitterze, prawy obrońca lub wahadłowy ma przenieść się teraz do ŁKS-u, a dokładniej rzecz ujmując, do jego rezerw. Na razie nie wiadomo, na jakiej zasadzie ma do tego dojść - czy definitywnie, czy w formie wypożyczenia.Popularne
Rezerwy Legii z dorobkiem 65 punktów zajęły w minionym sezonie trzecie miejsce w tabeli pierwszej grupy III ligi za Pogonią Grodzisk Mazowiecki oraz Unią Skierniewice. Drugi zespół łódzkiego klubu rywalizuje szczebel wyżej - w II lidze. Ostatnio uplasował się na 10. lokacie. W nowych rozgrywkach poprowadzi go Konrad Gerega.
Franciszek jest synem Marka Saganowskiego. 45-latek w przeszłości występował zarówno w ŁKS-ie, jak i Legii, ale również między innymi w Vitórii Guimarães, ES Troyes, Southampton, Aalborgu oraz Atromitosie. W reprezentacji Polski uzbierał 35 spotkań i strzelił pięć goli.
Kilka drugoligowych newsów. Pomocnik Tomasz Kaczmarek opuści Kotwicę Kołobrzeg i zwiąże się z Olimpią Grudziądz oraz obrońca Franciszek Saganowski z rezerw Legii Warszawa przejdzie do rezerw ŁKS-u Łódź.
— FootballScout (@bakoskaut) June 24, 2024













![Transfery - Relacja na żywo [2/11/2025]](img/photos/112200/170x113/relacja-02112025.jpg)




![Złoty But: Erling Braut Haaland i Kylian Mbappé idą łeb w łeb [TOP 15]](img/photos/97420/90x60/rodri-haaland.jpg)
![Kontrowersja z udziałem Jana Bednarka. Ten gol powinien zostać uznany? [WIDEO]](img/photos/112284/90x60/bednarek.jpg)








![Niespodziewany bohater klasyku. Krytykowany zawodnik na ratunek Legii Warszawa [WIDEO]](img/photos/112281/170x113/ermal-krasniqi.jpg)



