Szachtar Donieck: De Zerbi sięga po byłego podopiecznego [OFICJALNIE]

Szachtar Donieck: De Zerbi sięga po byłego podopiecznego [OFICJALNIE] fot. Szachtar Donieck
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Szachtar Donieck

Marlon został zaprezentowany jako nowy zawodnik Szachtara Donieck.

Środkowy obrońca podążył za swoim niedawnym szkoleniowcem z Sassuolo w postaci Roberto De Zerbiego i tym samym będzie nadal występował pod jego wodzą, ale tym razem w barwach Szachtara Donieck.

Brazylijczyk przeniósł się do ukraińskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku.

Przedstawiciele „Pomarańczowo-Czarnych” zapłacili za niego 12 milionów euro podstawy, czyli dokładnie tyle ile włoski zespół wyłożył na jego sprowadzenie z Barcelony wraz z bonusami przed startem sezonu 2018/2019.

Marlon prezentował się bardzo przyzwoicie w ekipie z Serie A prowadzonej przez De Zerbiego, dlatego z ochotą przystał na możliwość kontynuowania współpracy z tym trenerem.

25-latek żegna się z Sassuolo po 66 rozegranych meczach, w których raz udało mu się wpisać na listę strzelców.

Środkowy obrońca jest trzecim letnim nabytkiem Szachtara Donieck. Przed nim do ukraińskiej drużyny dołączyli - Pedrinho z Benfiki (18 milionów euro) oraz Lassina Traoré z Ajaksu Amsterdam (10 milionów euro).

„Pomarańczowo-Czarni” podkreślili w oficjalnym komunikacie, że ich nowy nabytek jest jednocześnie dwunastym zawodnikiem legitymującymi się brazylijskim paszportem, który będzie występował w ich barwach w nadchodzącym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy