Szachtar Donieck wytypował nowego trenera

Szachtar Donieck wytypował nowego trenera
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: A Bola | Record

Paulo Fonseca żegna się z Szachtarem Donieck. Portugalczyk został ogłoszony nowym trenerem Romy. Tymczasem mistrzowie Ukrainy wytypowali już jego następcę. Jest nim Luís Castro, który odpowiada za wyniki Vitórii Guimarães.

Po tym jak „Górnicy” ostatecznie ustalili warunki odejście Paulo Fonseki, od razu przystąpili do działania. Skontaktowali się oni z Luísem Castro, który wyruszył do Ukrainy, by dopiąć warunki kontraktu.

57-latek w ostatnim sezonie prowadził Vitórię Guimarães, która zajęła piąte miejsce w tabeli Liga NOS. Tym samym weźmie udział w eliminacjach do Ligi Europy. Wygląda jednak na to, że już wtedy na ławce nie będzie szkoleniowca, który przez dłuższy czas był związany z Porto. Tam odpowiadał m.in. za wyniki drużyny rezerw, a także pełnił rolę tymczasowego trenera. Teraz przyjdzie mu jednak podjąć największe wyzwanie w karierze. Jak dotąd nie było mu bowiem dane pracować za granicą. 

Szachtar Donieck po raz kolejny zdobył mistrzostwo kraju. Oznacza to, że ma zapewnione miejsce w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] Bułka trafi na upragnione wypożyczenie?! Bułka trafi na upragnione wypożyczenie?! Alaba do giganta za zaledwie 36 milionów euro?! Lub na zasadzie wolnego transferu Alaba do giganta za zaledwie 36 milionów euro?! Lub na zasadzie wolnego transferu Duża wymiana Bayernu Monachium z Interem Mediolan?! Duża wymiana Bayernu Monachium z Interem Mediolan?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy