Szachtar Donieck zatrudnił Roberto De Zerbiego [OFICJALNIE]

Szachtar Donieck zatrudnił Roberto De Zerbiego [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Szachtar Donieck

Szachtar Donieck opublikował komunikat potwierdzający nawiązanie współpracy z Roberto De Zerbim.

Media już od jakiegoś czasu spekulowały na temat podjęcia pracy przez Włocha w Doniecku. Dzisiaj Szachtar wszystko potwierdził. 41-letni szkoleniowiec parafował kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku.

De Zerbi od 2018 roku był trenerem Sassuolo, z którym kończył kolejne sezony na: jedenastym, ósmym i ponownie ósmym miejscu w tabeli Serie A. W minionych rozgrywkach jego zespół zdobył 62 punkty, a więc tyle samo co siódma Roma, która zagra w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Zadecydował o tym minimalnie lepszy bilans bramkowy.

Dla De Zerbiego będzie to pierwsza posada trenerska poza Włochami. Przed Sassuolo pracował on w Foggii, Palermo oraz Benevento.

Szachtar zakończył sezon 2020/2021 na drugim miejscu w tabeli ukraińskiej ekstraklasy. Po czteroletniej dominacji na rodzimym podwórku ekipa z Doniecka musiała uznać wyższość Dynama Kijów. Druga lokata oznacza grę w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy