Szalony gol Victora Osimhena [WIDEO]

2024-10-19 21:34:46; Aktualizacja: 1 godzina temu
Szalony gol Victora Osimhena [WIDEO] Fot. beIN SPORTS Türkiye
Mateusz Michałek Źródło: beIN SPORTS Türkiye

W sobotę Galatasaray rywalizowało o punkty w lidze tureckiej z Antalyasporem. Piękną bramkę dla drużyny ze Stambułu w końcówce zwycięskiego dla niej spotkania (3:0) zdobył Victor Osimhen.

Zespół Galatasaray podchodził do sobotniej potyczki z Antalyasporem, mając na koncie 22 punkty w tabeli tureckiej ekstraklasy. Mistrz kraju ma kim straszyć rywali w swoich szeregach i dość szybko po pierwszym gwizdku objął prowadzenie na terenie przeciwnika. W 10. minucie gola strzelił Mauco Icardi.

Kilka minut po przerwie Argentyńczyk zdobył swoją drugą bramkę. „Galata” prowadziła 2:0 i wydawało się, że takim wynikiem zakończy się ten mecz. W drugiej minucie doliczonego czasu gry rezultat na 3:0 podwyższył jednak Victor Osimhen.

Nigeryjczyk wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Akcja bramkowa została zapoczątkowana poprzez dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne autorstwa Hakima Ziyecha. Jeden z rywali podbił piłkę w górę, a chwilę później napastnik wypożyczony nad Bosfor z SSC Napoli popisał się efektowną przewrotką.

Afrykanin doskonale wiedział, co chce zrobić i wyszło wybornie.

Dla Osimhena to trzeci gol w lidze tureckiej. Oprócz tego ma na koncie dwie asysty, a to wszystko w czterech występach. Do tego 25-latek dwukrotnie asystował w Lidze Europy.

Jego Galatasaray sięgnęło dotychczas po 25 punktów na 27 możliwych. Drugi w tabeli Samsunspor traci do niego siedem „oczek”, ale rozegrał jedno spotkanie mniej.

W sobotę na murawie pojawił się Jakub Kałuziński. Polski piłkarz rozegrał 26 minut. Jego drużyna plasuje się na 14. lokacie.