Szalony mecz Derby County. Utrzymanie rzutem na taśmę

Źródło: Derby County

Derby County wywalczyło utrzymanie w Championship.

Derby mierzyło się dzisiaj z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Sheffield Wednesday. Sytuacja w meczu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw, pod koniec pierwszej połowy, Sheffield objęło prowadzenie po golu Sama Hutchinsona. Na początku drugiej części gry do siatki trafili Martyn Waghorn oraz Patrick Roberts. Potem dwie bramki zdobyli goście. Ich autorami byli Callum Paterson i Julian Borner. Kilkanaście minut przed końcem remis Derby uratował Waghorn.

Wynik 3:3 oznacza, że Derby zakończyło sezon z dorobkiem 44 punktów i wyprzedziło Wycombe Wanderers o jedno „oczko”.

Piłkarzami Derby są Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak. Ten pierwszy pauzuje z powodu zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Przed urazem zanotował 13 występów w Championship. Strzelił dwa gole. Bilans Jóźwiaka, który dzisiaj pojawił się na murawie w 73. minucie, to 41 meczów, gol i dwie asysty.

Już wcześniej bezpośredni awans z Championship do Premier League wywalczyły Norwich City i Watford. O trzecie miejsce w angielskiej elicie w barażach powalczą Brentford, Swansea City, Barnsley i Bournemouth. Z ligą, oprócz Sheffield i Wycombe, żegna się Rotherham.