Szanse na transfer Alaby do Realu Madryt coraz większe. Hiszpanom ubył konkurent

Szanse na transfer Alaby do Realu Madryt coraz większe. Hiszpanom ubył konkurent fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic

Kontrakt Davida Alaby wygasa 30 czerwca 2021 roku i wszystko wskazuje na to, że po tym terminie defensor będzie występował już w nowym klubie. Największe szanse na jego zakontraktowanie ma w tej chwili Real Madryt.

Fiasko na polu negocjacyjnym doprowadziło do sytuacji, w której Austriak jest o krok od opuszczenia stolicy Bawarii.

– Rozwinęliśmy czerwony dywan przed Alabą i doszliśmy do naszych granic, oferując mu kontrakt. David, a zwłaszcza jego agent Pini Zahavi, nie zdecydowali się po nim przejść, więc postanowiliśmy go po prostu zwinąć – w takich słowach całą sprawę podsumował Oliver Kahn.

Zanim dialog pomiędzy stronami dobiegł końca, graczowi zaproponowano udział w wymianie. To również miało swój wpływ na przebieg rozmów i wydaje się, że nie ma już szans na wypracowanie porozumienia z Bayernem Monachium, czego nie można powiedzieć o innych klubach.

David Alaba jak dotąd został połączony między innymi z Chelsea, Juventusem czy Paris Saint-Germain, z kolei możliwość jego zakontraktowania odrzuciła FC Barcelona. Teraz to samo uczynił Manchester United.

„The Athletic” pisze, że chociaż angaż obrońcy jest dla „Czerwonych Diabłów” jednym z priorytetów, to włodarze ekipy uznali tę operację za nieopłacalną. Jak podkreślono, mogłaby ona naruszyć strukturę płacową przedstawiciela Premier League.

W efekcie Realowi Madryt ubył już drugi rywal w walce o podpis 28-latka. To właśnie „Królewscy” są faworytem do zakontraktowania piłkarza zdolnego występować aż na trzech pozycjach: stopera, lewego obrońcy oraz środkowego pomocnika. W grę wchodzi przeprowadzka na zasadzie wolnego transferu.

76-krotny reprezentant Austrii w trwającym sezonie uzbierał 18 występów okraszonych golem i asystą. Łącznie trykot „Gwiazdy Południa” przywdziewał 404 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy