Szczęsny elementem wymiany? Juventus ma plan

Szczęsny elementem wymiany? Juventus ma plan fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Tuttosport

Juventus nie rezygnuje ze starań o Gianluigiego Donnarummę, lecz miejsca w składzie najpierw musiałby ustąpić Wojciech Szczęsny. „Tuttosport” twierdzi, że sposobem na to mogłaby się okazać wymiana z AS Romą.

Pod znakiem zapytania stanęła kwestia dalszych losów Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz przygotowuje się wraz z reprezentacją Polski do EURO 2020, ale po zakończeniu turnieju mogą go czekać duże zmiany. Massimiliano Allegri nie miałby nic przeciwko jego pozostaniu, ale władze klubu, mimo sympatii do golkipera, poważnie rozważają sprowadzenie młodszego Gianluigiego Donnarummy.

Żeby to uczynić, konieczne byłoby odejście Szczęsnego. Jego agent już rozpoczął poszukiwania nowego pracodawcy dla swojego klienta i do tej pory wydawało się, że najbardziej prawdopodobnym kierunkiem byłaby angielska Premier League. „Tuttosport” informuje jednak, że w grę wchodzi również pozostanie w Italii.

José Mourinho snuje ambitne plany wobec swojej nowej współpracy z AS Romą. Jednym z jego priorytetów jest rozwiązanie problemów z obsadą bramki, które w Rzymie panują od czasu odejścia Szczęsnego i Allisona. Jednym z pomysłów jest sprowadzenie samego Donnarummy, ale teraz na horyzoncie coraz wyraźniej jawi się powrót Polaka.

Według turyńskiego dziennika takie rozwiązanie zaproponowali sami „Bianconeri”. Ich pomysł zakłada, że Szczęsny mógłby wrócić na Stadio Olimpico, zaś w przeciwnym kierunku udałby się Alessandro Florenzi. Allegri bardzo ceni reprezentanta Włoch, a transfer mógłby pomóc w obsadzie prawej strony obrony, zważywszy na to, iż Juan Cuadrado oraz Danilo często byli wystawiani bardziej z przodu lub, w przypadku Brazylijczyka, nawet w środku pola czy na lewej obronie.

Szczęsny dobrze wspomina czas spędzony w Romie, dlatego nie powinien mieć szczególnych oporów przed tą przeprowadzką. Wiele będzie zależało od tego, jakim zainteresowaniem będzie się cieszyć na rynku. Dobre oferty z Anglii mogą mieć pierwszeństwo, choć na ten moment trudno o zgłoszenia ze strony czołowych ekip, które mają już obsadzoną pozycję między słupkami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy