Szef Bayernu Monachium potwierdza: Ten klub interesuje się Alabą

Szef Bayernu Monachium potwierdza: Ten klub interesuje się Alabą fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport

David Alaba w styczniu może odejść z Bayernu Monachium, chociaż o wiele bardziej prawdopodobny wydaje się transfer już po zakończeniu sezonu. Taką operacją zainteresowanie przejawia Juventus, o czym opowiedział Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium.

Austriak to wciąż ważny piłkarz w zespole „Gwiazdy Południa” i nie zmieniło tego fiasku dotyczące przedłużenia z nim współpracy. Ofert nie brakowało, ale żadna z nich nie przypadła do gustu defensorowi, dlatego Niemcy powoli budują przyszłość bez niego.

Zgodnie z doniesieniami „Sport Bilda”, w tej chwili o 28-latka zabiegają Real Madryt, Chelsea, FC Barcelona oraz Paris Saint-Germain. Z kolei Pini Zahavi, który odpowiada za jego interesy, bardzo chciałby umieścić go w tym ostatnim klubie.

Nazwisko Davida Alaby zostało przywołane przy okazji wywiadu, który udzielił Karl-Heinz Rummenigge. Sternik Bayernu Monachium w trakcie rozmowy dodał do powyższej listy jeszcze jedną ekipę.

– Juventus jest nim zainteresowany. W grze są także inne czołowe europejskie kluby. Teraz czekamy na to, jakiego wyboru dokona – wyjawił.

Jednocześnie Niemiec nie ukrywa, że wciąż po cichu liczy na zmianę decyzji przez doświadczonego gracza i co za tym idzie, dalsze występy na Allianz Arenie.

– Może dołączy do nowego klubu, a może postanowi inaczej i zostanie w Bayernie – zauważył działacz.

Alaba w obecnym sezonie zagrał w 15 spotkaniach, zaznaczając swoją obecność golem oraz asystą. Łącznie w zespole ze stolicy Bawarii uzbierał 401 występów i zdobył po drodze między innymi dwa puchary Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy