Szkocja i Szwajcaria na remis. Niedosyt obu ekip [WIDEO]

2024-06-19 22:53:55; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Szkocja i Szwajcaria na remis. Niedosyt obu ekip [WIDEO] Fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

Szkocja zremisowała ze Szwajcarią 1:1 w drugiej kolejce fazy grupowej grupy A.

Do spotkania w zdecydowanie lepszym humorze podchodziła reprezentacja Szwajcarii, która w pierwszej kolejce fazy grupowej pokonała 3:1 Węgry, choć wcale nie była oczywistym faworytem. Szkoci za to zostali zdominowani przez Niemców i przegrali aż 1:5.

Zapowiadało się więc spotkanie, w którym można było wytypować prawdopodobnego zwycięzcę. Drużyna Steve'a Clarke'a chciała jednak pokazać, że zwycięzca nie jest taki oczywisty i w 13. minucie Yann Sommer musiał wyjmować piłkę z siatki, choć nie obyło się bez pomocy jego kolegi z drużyny. Fabian Schär, chcąc zablokować uderznie Scotta McTominaya, zmienił tor lotu piłki i pozbawił bramkarza szans na interwencję.

Szwajcarzy wzięli się w garść i zabrali się za odrabianie strat - w końcu zwycięstwo oznaczałoby już wyjście z grupy i możliwość odpoczynku w trzecim meczu. Do wyrównania doprowadzili szybko, już po 13 minutach, chociaż tutaj też przy pomocy jednego z defensorów - tym razem był to Anthony Ralston. Zawodnik Celtiku Glasgow zagrał piłkę do tyłu, jednak nie popisał się celnością i z tego zagrania skorzystać mógł Xherdan Shaqiri, który uderzył bez przyjęcia, zaskakując Angusa Gunna.

Do końca pierwszej połowy mecz stał się całkiem zacięty, obie ekipy konstruowały sobie sytuacje, ale bramkarze obu ekip udowodnili, że są w dobrej dyspozycji.

W drugiej części gry stroną lepszą stali się Szkoci, jednak to Szwajcarzy mieli konkretniejsze sytuacje. Kilka razy wykazać musiał się Angus Gunn, a dwa razy wyjmował piłkę z siatki. W obu przypadkach natomiast szwajcarscy napastnicy znajdowali się na pozycji spalonej. Najpierw Dan Ndoye, a później Breel Embolo.

Podopieczni Steve'a Clarke'a cały czas jednak atakowali. Często gotowało się w polu karnym Yanna Sommera, a obrońcy ekipy Murata Yakina wystawiani byli na próbę. Nie przekładało się to natomiast na groźne uderzenia, czasami Wyspiarze w ogóle nie dochodzili do strzałów, a jeśli już to robili, w większości nie sprawiały one problemów bramkarzowi Inter Mediolan.

Spotkanie zakończyło się remisem. Wynik ten nie może być przesadnie rozczarowujący dla żadnego z zespołów, a jednocześnie obie ekipy mają prawo czuć niedosyt. Zarówno Szkocja, jak i Szwajcaria mogły zgarnąć trzy punkty.

Niemcy po wcześniejszym występie z Węgrami zapewniły już sobie wyjście z grupy przed trzecim meczem. Szwajcaria z czterema punktami też najpewniej wyjdzie, nawet jeśli zajmie trzecie miejsce w grupie. Szkoci muszą pokonać Węgrów w ostatniej kolejce, aby dać sobie szansę.