Szymon Żurkowski opuszcza Fiorentinę [POTWIERDZONE]

Szymon Żurkowski opuszcza Fiorentinę [POTWIERDZONE] fot. LiveMedia / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Szymon Żurkowski finalizuje swoją ponowną przeprowadzkę z Fiorentiny do Empoli.

Dziennikarze „Corriere dello Sport” poinformowali przed kilkoma dniami, że środkowy pomocnik znajduje się już o krok od ponownego zasilenia szeregów beniaminka Serie A.

Teraz te doniesienia potwierdził agent 23-letniego zawodnika w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z Meczyki.pl.

- Chcemy ustabilizować sytuację Szymona. W drugiej części 2020/2021 sezonu grał już regularnie w zespole Empoli. Zna zespół, otoczenie i czuje się w nim dobrze. Pomógł klubowi w awansie do Serie A, a teraz ma otrzymać szansę na najwyższym szczeblu. Uważam, że to w tym momencie najlepsze rozwiązanie dla jego kariery. Zostaje w klubie, w którym nadal będzie mógł się rozwijać - przyznał Jarosław Kołakowski.

Były młodzieżowy reprezentant Polski został kupiony przez Fiorentinę z Górnika Zabrze za blisko 4 miliony euro w styczniu 2019 roku. Do nowego zespołu dołączył jednak dopiero latem i od tego momentu nie mógł liczyć na odgrywanie ważnej roli w szeregach „Violi”.

Z tego też względu trafił dwukrotnie na wypożyczenie do Empoli i w minionym sezonie pomógł temu klubowi wywalczyć awans do Serie A za sprawą rozegrania 25 spotkań, w których zdobył w nich dwie bramki.

Umowa wypożyczenia Polaka do „Azzurich” będzie zawierała opcję definitywnego wykupu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy