Ta noc należała do Karola Świderskiego. Dublet snajpera Charlotte FC [WIDEO]

Ta noc należała do Karola Świderskiego. Dublet snajpera Charlotte FC [WIDEO] fot. TVP Sport

Karol Świderski, reprezentant Polski, strzelił dwa gole w zremisowanym meczu Charlotte FC z FC Cincinnati.

Odkąd selekcjonerem kadry biało-czerwonych został Fernando Santos, 26-latek jeszcze ani razu nie został przez niego powołany. Napastnik właśnie przypomniał się Portugalczykowi.

Charlotte FC ubiegłej nocy rywalizowało z FC Cincinnati i zremisowało zawody 2:2.

Wszystko zaczęło się od trafienia Karola Świderskiego z czternastej minuty. Dziesięć minut później miał on już na swoim koncie dublet.

W obu sytuacjach atakujący popisywał się instynktownymi strzałami, wprawiając w euforię kibiców.

Jeszcze przed przerwą na placu gry pojawił się Jan Sobociński, klubowy kolega 22-krotnego reprezentanta Polski.

Po zmianie stron do głosu doszli goście. Najpierw rzut karny na gola zamienił Luciano Acosta, w 68. minucie do remisu doprowadził Álvaro Barreal. W międzyczasie w drużynie gospodarzy wprowadzony został Kamil Jóźwiak.

W ostatniej tercji rywalizacji z boiska wyleciał Ian Murphy, a po żółtej kartce obejrzeli Świderki oraz Jóźwiak. Rezultat nie uległ już zmianie.

FC Cincinnati było faworytem zawodów. Zespół z dorobkiem 45 punktów otwiera stawkę Konferencji Wschodniej. Charlotte FC ma na swoim koncie 26 „oczek” i zajmuje dwunaste na piętnaście możliwych miejsc.

W obecnym sezonie Świderski jak dotąd pokonywał bramkarzy sześciokrotnie. Zanotował także cztery asysty.

[Gole Polaka do obejrzenia od 0:48 i 1:49]