2024-06-10 23:49:17; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
„Ta porażka nie jest zasłużona”. Selekcjoner reprezentacji Turcji rozgoryczony wynikiem Fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Kuba Seweryn [X]

Reprezentacja Polski pokonała narodową drużynę Turcji 2-1 w ostatnim spotkaniu towarzyskim przed EURO 2024. Po końcowym gwizdku selekcjoner Vincenzo Montella skomentował porażkę swojego zespołu.

Mistrzostwa Europy znajdują się tuż za rogiem. Reprezentacje dokonują obecnie ostatnich przed turniejowych szlifów w towarzyskich spotkaniach. Polska w swoim ostatnim sparingu przed wylotem do Niemiec pokonała Turcję 2-1 po bramkach Karola Świderskiego oraz Nicoli Zalewskiego.

Co prawda sam w sobie rezultat jest jak najbardziej pozytywny i napawa optymizmem, lecz polscy kibice mogą być nieco zaniepokojeni sytuacją zdrowotną niektórych zawodników. Podczas poniedziałkowego starcia z powodu bólu murawę opuścić musieli Świderski oraz Robert Lewandowski. Ostatecznie jednak ich przerwa nie powinna potrwać zbyt długo.

Reprezentacja Turcji straciła drugą bramkę w samej końcówce spotkania, po tym jak świetną akcją oraz wykończeniem popisał się Zalewski. Nasi rywale uważają jednak, że była ona niezasłużona tak jak i cały końcowy rezultat.

Takiego zdania był między innymi Vincenzo Montella, a więc selekcjoner tureckiej kadry, który na pomeczowej konferencji prasowej otwarcie przyznał, że jego podopieczni nie zasłużyli tego wieczoru na porażkę.

- Nie wygrywamy od pięciu meczów, ale w każdym z nich wybraliśmy sobie trudnego przeciwnika. Dzisiejsza porażka nie jest zasłużona, szczególnie patrząc na drugą połowę. Drugi gol dla Polski był niezasłużony, byliśmy silniejsi w drugiej połowie. Nie jestem zaniepokojony, mieliśmy 20 pozycji strzeleckich, dobrze radzimy sobie w tercji obronnej przeciwnika, ale musimy być skuteczniejsi - powiedział cytowany przez Kubę Seweryna.

Turcja w fazie grupowej Mistrzostw Europy zmierzy się kolejno z Gruzją, Portugalią oraz Czechami. Swoje pierwsze spotkanie rozegra we wtorek 18 czerwca.