Tajemniczy Marek Papszun szykuje się do „nowego wyzwania”

Tajemniczy Marek Papszun szykuje się do „nowego wyzwania” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Jak uczyć futbolu

Marek Papszun pozostaje obecnie bez pracy, ale ten stan nie musi utrzymać się zbyt długo. Szkoleniowiec był w poniedziałek gościem programu „Jak uczyć futbolu”, gdzie wyznał, czemu poświęca teraz swój czas.

Marek Papszun pozostaje bez pracy od lipca po tym, jak rozstał się z Rakowem Częstochowa.

Jego decyzja była w środowisku sporym zaskoczeniem, bo mowa przecież o szkoleniowcu, który osiągnął pod Jasną Górą wszystko, co było możliwe na krajowym podwórku.

Jedyny brakujący skalp to awans do fazy grupowej europejskich pucharów.

Mimo niedokończonej misji szkoleniowiec postanowił odejść, a jego miejsce zajął Dawid Szwarga.

49-latek w międzyczasie był łączony z takimi podmiotami jak Schalke, Szachtar Donieck, Dynamo Kijów, Olympiakos czy reprezentacja Polski. Na razie jednak nadal jest do wzięcia.

Na ten temat wypowiedział się w programie „Jak uczyć futbolu”.

- Jest teraz intensywnie, ale inaczej. Mowa tu o działaniu w zupełnie innych obszarach. Mimo wszystko to dzieje się bez ciśnienia. Koncentracja tylko na drużynie to było moje zajęcie. Teraz się to zmieniło.

- Zajmuję się wieloma innymi rzeczami - dodał tajemniczo.

- Teraz skupiam się głównie na sobie i sprawach pro bono. Mowa tu o telewizji i tych kwestiach, których nie widać, jak interakcje ludzkie, co zajmuje dużo czasu. Szykuję się do nowego wyzwania. Jeżdżę po świecie. Oglądam, patrzę i wykorzystuję ten czas edukacyjnie - stwierdził.

Marek Papszun odpowiadał za wyniki Rakowa Częstochowa w latach 2016-2023.

Więcej na temat: Marek Papszun Polska Trenerzy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy