Takiego gola Krzysztof Piątek w karierze jeszcze nie zdobył. „Ależ to siadło!”

2024-04-27 18:59:25; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Takiego gola Krzysztof Piątek w karierze jeszcze nie zdobył. „Ależ to siadło!” Fot. İstanbul Başakşehir
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Krzysztof Piątek wrócił do strzelania w tureckiej lidze, trafiając do siatki w starciu Başakşehiru z Hataysporem. O tym golu reprezentanta Polski będzie mówiło się długo.

Krzysztof Piątek zadziwiał niegdyś kibiców na całym świecie, brylując najpierw w barwach Genoi, a potem AC Milanu. Od tego momentu w karierze napastnika z Dzierżoniowa zmieniło się naprawdę wiele.

Na przestrzeni ostatnich lat szukał on bezskutecznie swojego miejsca w Herthcie BSC, Fiorentinie czy Salernitanie. W żadnym z tych klubów nie zachwycał, toteż musiał obniżyć swoje oczekiwania. 

Piątek przeniósł się w ramach wolnego ruchu do Başakşehiru, stając się następnym przykładem tego, iż tureckie rozgrywki pasują Polakom.

Po kompletnie nieudanym początku 28-latek zaczął regularnie trafić do siatki. W 27. kolejce ligowej zanotował swoją trzynastą bramkę.

Przez pięć następnych spotkań Piątek nie potrafił podreperować swojego dorobku. Udało mu się to dopiero w starciu z Hataysporem. Warto było czekać.

28-krotny reprezentant kraju przyjął piłkę przed polem karnym rywala i strzałem z powietrza pokonał bramkarza. Futbolówka odbiła się efektownie od poprzeczki, nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję.

„Krzysztof Piątek wziął i sobie załadował pod poprzeczkę. Ależ siadło!” - skomentował Tomasz Hatta z portalu Igol.pl.

Dopiero po oddanym strzale Piątek odpalił swoje słynne pistolety, wykonując charakterystyczną cieszynkę.