Tanguy Ndombele z szaloną klauzulą wykupu. Może zostać najdroższym piłkarzem w historii Olympique’u Lyon

Tanguy Ndombele z szaloną klauzulą wykupu. Może zostać najdroższym piłkarzem w historii Olympique’u Lyon fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Julien Maynard | Fabrizio Romano

Tottenham Hotspur, po długim namyśle, zgodził się na umieszczenie w umowie wypożyczenia Tanguy Ndombele do Olympique’u Lyon opcji wykupu. Jeśli Francuzi ją aktywują, największy transfer w ich dziejach stanie się faktem - donosi Julien Maynard.

Gdy z batalii o podpis środkowego pomocnika wycofało się Paris Saint-Germain, prace nad ściągnięciem zawodnika rozpoczęli „Les Gones”.

Pierwszym punktem rozmów była kwestia wynagrodzenia. 25-latek inkasuje ponad 600 tysięcy euro miesięcznie, ale mimo to francuski klub zgodził się wziąć na siebie ponad połowę tej kwoty.

Ekipa znad Rodanu chciała również zapewnić sobie na piśmie możliwość późniejszego wykupu siedmiokrotnego reprezentanta „Trójkolorowych”, czemu przeciwni byli Anglicy. Ostatecznie jednak, po długich negocjacjach, stronom udało się porozumieć i w tej sprawie.

Wbrew wcześniejszym informacjom, Olympique Lyon nie będzie musiał płacić za wypożyczenie ważne do 30 czerwca. Za to opcja transferu definitywnego została ustalona na kwotę bagatela 65 milionów euro.

Dość powiedzieć, że Jeff Reine-Adélaïde, dotąd najdroższy piłkarz w historii jedenastej drużyny w tabeli Ligue 1, kosztował wraz z bonusami 27,5 miliona. Tym samym już latem możemy być świadkami nowego rekordu zakupowego w wykonaniu OL.

Tanguy Ndombele testy medyczne ma za sobą. Kluby czekają jedynie z komunikatami.

Podczas swojego pobytu w Tottenhamie Hotspur gracz uzbierał 91 występów okraszonych 10 trafieniami i 9 asystami. Na Groupama Stadium zastąpi Bruno Guimarãesa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy