Tego Kamil Grabara się nie spodziewał. Polski samobój w Bundeslidze [WIDEO]

2024-08-25 17:24:27; Aktualizacja: 2 godziny temu
Tego Kamil Grabara się nie spodziewał. Polski samobój w Bundeslidze [WIDEO] Fot. Viaplay
Mateusz Michałek Źródło: Viaplay

W niedzielnym meczu pierwszej kolejki Bundesligi VfL Wolfsburg mierzył się z Bayernem Monachium (2:3). Dla Kamila Grabary był to debiutancki występ w lidze niemieckiej. Piłkę do strzeżonej przez niego bramki skierował Jakub Kamiński.

Samobójcze trafienie Jakuba Kamińskiego w meczu z Bayernem Monachium:

Bayern Monachium objął prowadzenie w 20. minucie potyczki z Wolfsburgiem. Dynamicznym wejściem prawym skrzydłem popisał się wtedy Sacha Boey, który wyłożył piłkę Jamalowi Musiali, a ten pokonał debiutującego w lidze niemieckiej Kamila Grabarę. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się tym samym wynikiem 1:0 dla Bawarczyków.

Na początku drugiej Wolfsburg wyrównał. Konkretnie rzecz ujmując, zrobił to Lovro Majer, który wykorzystał rzut karny. Kilka minut później 26-latek ponownie wpisał się na listę strzelców. Asystował Patrick Wimmer.

Odpowiedź Bawarczyków była dość szybka, a pomógł im... Jakub Kamiński, który również znalazł się w podstawowym składzie ekipy „Wilków”. Początkowo wydawało się, że bramkę zdobył Harry Kane (w pobliżu znajdował się również Thomas Müller, Niemiec chwilę wcześniej pojawił się na boisku), ale piłka przed przekroczeniem linii dotknęła jednak polskiego skrzydłowego.

Już po tym dzieło zwieńczył Serge Gnabry. Zawodnik monachijskiego zespołu wykorzystał podanie od Harry'ego Kane'a.

Trzy punkty powędrowały więc na konto Bayernu. Wolfsburg na razie pozostanie bez „oczka”.

W następnej kolejce monachijczycy zmierzą się u siebie z Freiburgiem. Drużyna dwóch polskich piłkarzy uda się z kolei na wyjazdową potyczkę z Holstein Kiel.