"Teixeira dalej marzy o tym transferze"

"Teixeira dalej marzy o tym transferze"
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Independent

Alex Teixeira rozpoczął swoją chińską przygodę, ale dalej marzy o grze w Premier League.

Przypomnijmy, że o Brazylijczyka w styczniu zabiegał Liverpool, składając kilka ofert. Mimo zaawansowanych negocjacji z Szachtarem osiągnięcie porozumienia okazało się jednak niemożliwe, bowiem Anglicy nie chcieli przystać na wygórowane oczekiwania działaczy z Doniecka, który latem prawdopodobnie byłby mniejsze.

Sytuację wykorzystali jednak Azjaci, którzy pieniędzy nie żałują i ku wielkiemu zaskoczeniu sprowadzili do siebie bramkostrzelnego zawodnika, gwarantując mu przy tym ogromne zarobki. Choć Teixeira w pełni świadomie wybrał przeprowadzkę, w sercu dalej ma grę na Anfield.

To stwierdzenie padło z ust Josefa de Souzy, który utrzymuje przyjacielskie relacje z ofensywnym pomocnikiem Jiangsu. Obaj panowie poznali się wiele lat temu w Vasco Da Gama i często ze sobą rozmawiają. Piłkarz Fenerbahce w rozmowie z brazylijską telewizją "Esporte Interativo" ujawnił kulisy ostatniej dyskusji.

- Kontaktowaliśmy się gdy jeszcze był w Szachtarze i podekscytowany mówił, że negocjacje z Liverpoolem są bardzo zaawansowane. Gdy trafił do Chin i znów opowiedział mi o wszystkim. Ja go rozumiem - powiedział Souza.

- Oczywiście, że Alex był gotowy na grę w Premier League. To dalej jego sen, który trzyma w sercu. Marzył i marzy o Anfield - dodał.

- W piłce dzieją się różne rzeczy. Nasza kariera jest krótka, dlatego jeśli można grać w znakomitej lidze i zarabiać przy tym olbrzymie pieniądze, to świetnie. Jeśli jednak coś staje na drodze i możesz wybrać jedną z opcji, wiadomo że stawiając na pieniądze mówi się o tobie więcej - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy