Telewizja Polska z rozpiską komentatorów na EURO 2024. Wiemy, kto skomentuje mecze Polaków i wielki finał [OFICJALNIE]

2024-04-24 22:37:56; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Telewizja Polska z rozpiską komentatorów na EURO 2024. Wiemy, kto skomentuje mecze Polaków i wielki finał [OFICJALNIE] Fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: TVP Sport

Telewizja Polska opublikowała pełną rozpiskę komentatorską na nadchodzące Mistrzostwa Europy. Dzięki temu poznaliśmy nazwiska osób, które zrelacjonują mecze Polaków czy wielki finał.

Jakiś czas temu ogłoszono zestawienie siedmiu par komentatorskich publicznego nadawcy na zbliżające się EURO 2024. Od tego momentu w sportowej redakcji trwały prace nad przydzieleniem ich spotkań.

Te dobiegły końca, o czym poinformowała stacja TVP Sport, prezentując pełną rozpiskę turnieju z duetami przydzielonymi do poszczególnych pojedynków.

W ten sposób wiemy, że nasze mecze w fazie grupowej przeciwko Holandii, Austrii oraz Francji zrelacjonują kolejno Mateusz Borek i Robert Podoliński, Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski oraz Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow.

Następnie ewentualne spotkanie z udziałem „Biało-Czerwonych” w 1/8 finału może przypaść w udziale Mateuszowi Borkowi i Robertowi Podolińskiemu (trzecie miejsce), Mateuszowi Święcickiemu i Wojciechowi Kowalewskiemu (trzecie miejsce), Michałowi Zawackiemu i Kazimierzowi Węgrzynowi (drugie miejsce), Maciejowi Iwańskiemu i Radosławowi Gilewiczowi (trzecie miejsce) lub Dariuszowi Szpakowskiemu i Grzegorzowi Mielcarskiemu (pierwsze miejsce).

Ten ostatni duet usłyszymy też przy okazji wielkiego finału rozgrywanego na 14 lipca o godzinie 21:00.

***

ROZPISKA KOMENTATORÓW TVP NA EURO 2024

Piątek, 14 czerwca
Grupa A, godz. 21: Niemcy – Szkocja (Mateusz Borek, Robert Podoliński)

Sobota, 15 czerwca
Grupa A, godz. 15: Węgry – Szwajcaria (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow)
Grupa B, godz. 18: Hiszpania – Chorwacja (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski)
Grupa B, godz. 21: Włochy – Albania (Mateusz Święcicki, Wojciech Kowalewski)

Niedziela, 16 czerwca
Grupa D, godz. 15: Polska – Holandia (Mateusz Borek, Robert Podoliński)
Grupa C, godz. 18: Słowenia – Dania (Sławomir Kwiatkowski, Marek Wasiluk)
Grupa C, godz. 21: Serbia – Anglia (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow)

Poniedziałek, 17 czerwca
Grupa E, godz. 15: Rumunia – Ukraina (Mateusz Święcicki, Wojciech Kowalewski)
Grupa E, godz. 18: Belgia – Słowacja (Sławomir Kwiatkowski, Marek Wasiluk)
Grupa D, godz. 21: Austria – Francja (Mateusz Borek, Robert Podoliński)

Wtorek, 18 czerwca
Grupa F, godz. 18: Turcja – Gruzja (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow)
Grupa F, godz. 21: Portugalia – Czechy (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski)

Środa, 19 czerwca
Grupa B, godz. 15: Chorwacja – Albania (Michał Zawacki, Kazimierz Węgrzyn)
Grupa A, godz. 18: Niemcy – Węgry (Sławomir Kwiatkowski, Marek Wasiluk)
Grupa A, godz. 21: Szkocja – Szwajcaria (Maciej Iwański, Radosław Gilewicz)

Czwartek, 20 czerwca
Grupa C, godz. 15: Słowenia – Serbia (Michał Zawacki, Kazimierz Węgrzyn)
Grupa C, godz. 18: Dania – Anglia (Mateusz Borek, Robert Podoliński)
Grupa B, godz. 21: Hiszpania – Włochy (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow)

Piątek, 21 czerwca
Grupa E, godz. 15: Słowacja – Ukraina (Sławomir Kwiatkowski, Marek Wasiluk)
Grupa D, godz. 18: Polska – Austria (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski)
Grupa D, godz. 21: Holandia – Francja (Maciej Iwański, Radosław Gilewicz)

Sobota, 22 czerwca
Grupa F, godz. 15: Gruzja – Czechy (Michał Zawacki, Kazimierz Węgrzyn)
Grupa E, godz. 18: Turcja – Portugalia (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow)
Grupa E, godz. 21: Belgia – Rumunia (Mateusz Borek, Robert Podoliński)

Niedziela, 23 czerwca
Grupa A, godz. 21: Szkocja – Węgry (Maciej Iwański, Radosław Gilewicz)
Grupa A, godz. 21: Szwajcaria – Niemcy (Michał Zawacki, Kazimierz Węgrzyn)

Poniedziałek, 24 czerwca
Grupa B, godz. 21: Albania – Hiszpania (Maciej Iwański, Radosław Gilewicz)
Grupa B, godz. 21: Chorwacja – Włochy (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski)

Wtorek, 25 czerwca
Grupa D, godz. 18: Francja – Polska (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow)
Grupa D, godz. 18: Holandia – Austria (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski)
Grupa C, godz. 21: Anglia – Słowenia (Sławomir Kwiatkowski, Marek Wasiluk)
Grupa C, godz. 21: Dania – Serbia (Mateusz Święcicki, Wojciech Kowalewski)

Środa, 26 czerwca
Grupa E, godz. 18: Słowacja – Rumunia (Mateusz Święcicki, Wojciech Kowalewski)
Grupa E, godz. 18: Ukraina – Belgia (Maciej Iwański, Radosław Gilewicz)
Grupa F, godz. 21: Czechy – Turcja (Michał Zawacki, Kazimierz Węgrzyn)
Grupa F, godz. 21: Gruzja – Portugalia (Mateusz Borek, Robert Podoliński)

Sobota, 29 czerwca
1/8 finału (mecz 37), godz. 18: 2A – 2B (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski)
1/8 finału (mecz 38), godz. 21: 1A – 2C (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow)

Niedziela, 30 czerwca
1/8 finału (mecz 39), godz. 18: 1C – 3D/E/F (Mateusz Borek, Robert Podoliński)
1/8 finału (mecz 40), godz. 21: 1B – 3A/D/E/F (Mateusz Święcicki, Wojciech Kowalewski)

Poniedziałek, 1 lipca
1/8 finału (mecz 41), godz. 18: 2D – 2E (Michał Zawacki, Kazimierz Węgrzyn)
1/8 finału (mecz 42), godz. 21: 1F – 3A/B/C (Sławomir Kwiatkowski, Marek Wasiluk)

Wtorek, 2 lipca
1/8 finału (mecz 43), godz. 18: 1E – 3A/B/C/D (Maciej Iwański, Radosław Gilewicz)
1/8 finału (mecz 44), godz. 21: 1D – 2F (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski)

Piątek, 5 lipca
Ćwierćfinał (mecz 45), godz. 18: zwycięzca meczu 40 – zwycięzca meczu 38 (Maciej Iwański, Kazimierz Węgrzyn)
Ćwierćfinał (mecz 46), godz. 21: zwycięzca meczu 42 – zwycięzca meczu 41 (Mateusz Borek, Robert Podoliński)

Sobota, 6 lipca
Ćwierćfinał (mecz 47), godz. 18: zwycięzca meczu 39 – zwycięzca meczu 37 (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow)
Ćwierćfinał (mecz 48), godz. 21: zwycięzca meczu 43 – zwycięzca meczu 44 (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski)

Wtorek, 9 lipca
Półfinał, godz. 21: zwycięzca meczu 45 – zwycięzca meczu 46 (Mateusz Borek, Robert Podoliński)

Środa, 10 lipca
Półfinał, godz. 21: zwycięzca meczu 48 – zwycięzca meczu 47 (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow)

Niedziela, 14 lipca
Finał, godz. 21 (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski)