Ten wpis Pogoni Szczecin na Twitterze źle się zestarzał

2024-05-02 21:52:06; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Ten wpis Pogoni Szczecin na Twitterze źle się zestarzał Fot. Polsat Sport Premium 1
Mateusz Michałek Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin była już o krok od triumfu w Pucharze Polski. W pewnym momencie wydawało się, że „Duma Pomorza” za chwilę będzie mogła się z niego cieszyć, ale ostatecznie uległa Wiśle Kraków 1:2.

Gdy w 75. minucie czwartkowego finału Pucharu Polski Efthymios Koulouris trafił do siatki, wydawało się, że niebawem piłkarze i kibice Pogoni Szczecin będą mogli cieszyć się z pierwszego w historii klubu zwycięstwa w tych rozgrywkach. W doliczonym czasie gry wyglądało to na niemal pewne.

„Panie Tomku, Pan już skończy” - napisała wtedy „Duma Pomorza” na Twitterze. Chodziło oczywiście o sędziego Tomasza Kwiatkowskiego, który doliczył do drugiej połowy siedem minut.

Finalnie rywalizacja toczyła się dłużej, a w dziewiątej minucie dodanego czasu gry wydarzył się koszmar dla szczecińskiego zespołu. Anton Czyczkan z rzutu wolnego z własnej połowy dograł piłkę w okolice pola karnego rywala. Chwilę później Eneko Satrústegui trafił do siatki, doprowadzając do dogrywki.

„No, cudnie się zestarzało” - można było przeczytać na profilu Pogoni zaraz po tym.

Dogrywka również nie potoczyła się po myśli szczecinian. W niej dość szybko gola strzelił Ángel Rodado i jak się okazało, była to bramka decydująca o wygranej krakowian w rodzimym pucharze. Dla „Białej Gwiazdy” to piąty taki triumf w historii. Pogoń przegrała z kolei już czwarty finał. Teraz musi skupić się ona na końcówce sezonu w Ekstraklasie.