Ter Stegen chce zostać najlepiej opłacanym bramkarzem świata

Ter Stegen chce zostać najlepiej opłacanym bramkarzem świata fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Goal.com

FC Barcelona ma twardy orzech do zgryzienia. Według portalu Goal.com Marc-André ter Stegen domaga się od klubu drugiej najwyższej pensji w zespole, co z miejsca uczyniłoby go najlepiej opłacanym bramkarzem świata.

Celem „Blaugrany” oraz samego zawodnika jest przedłużenie współpracy. W związku strony pracują nad nową umową, która miałaby obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku. I o ile jej okres jej ważności nie jest żadnym problemem, o tyle spełnienie warunków finansowych Niemca już tak.

Jeszcze przed pandemią koronawirusa 28-latek miał poprosić o pensję w wysokości 24 milionów euro netto rocznie. To po części wynikało z konkretnego zainteresowania jego osobą ze strony Bayernu Monachium i Juventusu. Już wtedy FC Barcelona była w kropce.

Teraz, w obliczu wszechobecnego kryzysu, golkiper zmniejszył swe roszczenia i domaga się „jedynie” 18 milionów euro netto rocznie. Jeśli chodzi o piłkarza, jest to oczywiście duża obniżka, ale gdy spojrzymy na sprawę z poziomu klubu, który znajduje się pod kreską, nie wygląda to już tak kolorowo.

Jak informuje portal Goal.com, zarząd w kwestii zaakceptowania bajecznego kontraktu 24-krotnego reprezentanta Niemiec jest mocno podzielony. Z jednej strony padają głosy, że przedłużenie współpracy jest nieodzowne, także w kontekście przyszłości. Z drugiej wzywa się władze klubu do rozsądnej polityki finansowej, która z pewnością nie zakłada akceptacji warunków stawianych przez gracza.

Mimo to wydaje się, że strony w końcu dojdą do porozumienia, lecz trudno na razie przewidzieć, kiedy to nastąpi. Dodajmy jedynie, że gdyby ostatecznie „Blaugrana” poszła na rękę Ter Stegenowi, zostałby on najlepiej opłacanym bramkarzem świata, a ponadto cieszyłby się mianem posiadania drugiej najwyższej płacy w zespole (po Leo Messim).

Obecnie Niemiec, którego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku, jest kontuzjowany. Jego dorobek z poprzedniej kampanii to 46 meczów i 17 czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy