Tetteh odchodzi z Lecha. Dobry zarobek!

Tetteh odchodzi z Lecha. Dobry zarobek!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Russian Football News

Jak poinformował „Russian Fooball News”, Abdul Azziz Tetteh odchodzi z Lecha Poznań.

Defensywny pomocnik miał już porozumieć się z działaczami Dynama Moskwa w sprawie umowy do 30 czerwca 2020 roku, na mocy której zarobi 360 tysięcy euro za sezon. Lech Poznań w ramach transakcji otrzyma 1,2 miliona euro. Rzekomo potwierdzenia transakcji możemy spodziewać się w każdej chwili.

Dynamo walczy o utrzymanie w rosyjskiej ekstraklasie. Po 20 kolejkach zajmuje pierwszą bezpieczną, dwunastą pozycję. Nad miejscem barażowym ma jednak zaledwie punkt, a nad strefą spadkową dwa oczka przewagi.

Ghańczyk do Lecha przeniósł się w 2015 roku z greckiego Platanias za około trzysta tysięcy euro. Od tego czasu zagrał w 84 meczach, strzelił jedną bramkę i zaliczył jedną asystą. Zasłynął z bardzo twardej gry, momentami na granicy brutalności, ale też niezłego, jak na warunki Ekstraklasy i boiskową pozycję, przeglądu pola. W tym sezonie wystąpił w jedenastu meczach Ekstraklasy, pięć razy pełniąc funkcję kapitana.

Teraz odejście 27-latka jest wskazane ze względu na limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej i EFTA (grać może tylko dwóch takich zawodników). W zimowym oknie dołączył bowiem do drużyny z Poznania Ukrainiec Ołeksij Chobłenko, a latem jego rodak, Wołodymyr Kostewicz.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy