Théo Zidane odchodzi z Realu Madryt. Koniec wielkiej dynastii

2024-05-27 09:28:21; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Théo Zidane odchodzi z Realu Madryt. Koniec wielkiej dynastii Fot. Bagu Blanco/pressinphoto/SIPA USA/PressFocu
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Relevo.com

Théo Zidane nie przedłuży kontraktu z Realem Madryt. Po latach spędzonych w akademii zamierza spróbować swoich sił w nowych barwach - zapewnia Relevo.com.

Zinédine Zidane napisał w barwach Realu Madryt wielką historię. Rozpoczął ją w 2001 roku, gdy za rekordowe wówczas 77 milionów euro przychodził z Juventusu. Dalsze rozdziały nakreślił już na stanowisku trenera, sięgając z ukochanym klubem trzykrotnie po Ligę Mistrzów.

Wraz z legendarnym pomocnikiem do hiszpańskiej stolicy zawitało dwóch jego synów, Enzo i Luca. Obydwaj przeszli przez wszystkie szczeble akademii, ale nie potrafili zaistnieć w seniorskich barwach „Królewskich”.

Nadzieja tkwiła w Elyazie i Théo. 

Pierwszy z nich opuścił definitywnie Real na początku bieżącego roku, drugi zrobi to lada moment.

22-letni pomocnik po sezonie spędzonym w Castilli nie przedłuży kontraktu. Uznał, że to odpowiedni moment, by spróbować swych sił na wyższym poziomie, z dala od presji spowodowanej wielkim nazwiskiem.

Wraz z odejściem Théo dynastia Zidane'ów w Realu Madryt, rozpoczęta w 2001 roku, przeminie.

Na ten moment nie wiadomo, na jaki następny krok zdecyduje się młody pomocnik. Jego cel to gra na wysokim, profesjonalnym poziomie. Konkretnych preferencji nie ma. Nie musi to być nawet Hiszpania.

Latem w Castilli dojdzie do następnej zmiany pokoleniowej. Kadrę wzmocni fala młodszych zawodników, którzy zastąpią starszych kolegów. 

Théo pożegna się bez debiutu w pierwszym zespole Realu. Dwukrotnie znalazł się w kadrze meczowej - w ligowym starciu z Granadą i z Napoli podczas Ligi Mistrzów.