Thiago Silva przeszedł operację. Udział w Copa América wykluczony?!

Thiago Silva przeszedł operację. Udział w Copa América wykluczony?! fot. Wikipedia
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport | O Globo

Coraz mniej prawdopodobny jest wyjazd Thiago Silvy na Copa América, które w tym roku jest organizowane w jego rodzimym kraju. Wszystko przez operację prawego kolana.

Według RMC Sport oraz „O Globo” kapitan Paris Saint-Germain przeszedł operację kontuzjowanej łąkotki prawego kolana. To z pewnością wyklucza jego udział w końcówce sezonu, jeśli chodzi o drużynę klubową, a być może również w Mistrzostwach Ameryki Południowej, które tym razem odbędą się w Brazylii. 

Francuskie media są przekonane, że 34-latek przegapi zbliżający się czempionat. Nieco przychylniejszym okiem na tę kwestię patrzą rodzime media, które podają, że jest cień szansy na jego udział w turnieju.

Dodajmy, że brazylijski stoper urazu kolana nabawił się w kwietniowym meczu z Lille (1-5). Od tego czasu nie wystąpił on w ani jednym spotkaniu. 

Biorąc jednak pod uwagę cały przekrój sezonu, doświadczony obrońca rządził defensywą mistrzów Francji, rozgrywając w sumie 39 spotkań. Do tej pory w reprezentacji „Canarinhos” Thiago Silva zanotował 78 występów i m.in. trzykrotnie brał udział w mistrzostwach świata. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy