Thierry Henry: Daniel Ek już zainicjował kontakt z władzami Arsenalu

Thierry Henry: Daniel Ek już zainicjował kontakt z władzami Arsenalu fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

Daniel Ek, współwłaściciel Spotify, dąży do przejęcia władzy w Arsenalu. Pomóc w tym chcą mu legendy klubu, w tym Thierry Henry. Francuz zapewnił, że intencje Szweda są czyste i poczynił on już pewne kroki w kierunku odkupienia podmiotu.

Kiedy pojawił się komunikat o utworzeniu Superligi, a na liście założycieli znaleźli się „Kanonierzy”, kibice wpadli w szał. Zaczęli oni prostować, otwarcie domagając się odejścia rodziny Kroenke, która włada klubem.

Wówczas Daniel Ek zadeklarował chęć przejęcia ekipy Premier League i choć początkowo wydawało się, że są to mrzonki, z czasem sprawa nabrała rozmachu. Szwed, który od wielu lat jest kibicem londyńczyków, skontaktował się z Thierrym Henrym, Dennisem Bergkampem i Patrickiem Vieirą, mówiąc im o swoich planach.

Legendy Arsenalu, po wysłuchaniu współwłaściciela Sporify, postanowiły go poprzeć. Teraz te informacje potwierdził najlepszy strzelec w historii klubu, a więc popularny „Titi”. Jednocześnie zaznaczył on, że Ek poczynił już pierwsze kroki w kierunku przeprowadzenia całej transakcji wartej około 1,8 miliarda funtów.

– Daniel jest fanem Arsenalu, nie powiedział tego dla żadnego rozgłosu. Jest fanem Arsenalu od bardzo dawna. Zwrócił się do nas, a my go wysłuchaliśmy – rozpoczął Henry w rozmowie ze stacją Sky Sports

– On już zainicjował kontakt z władzami Arsenalu i jak sam zdążył powiedzieć, zebrał potrzebne fundusze, aby upewnić się, że może złożyć dobrą ofertę, Teraz oni muszą tylko jej wysłuchać i zobaczymy, co zrobią: zaakceptują ją czy też odrzucą? – zaznaczył.

– Wiele osób krzyczało, że chce, aby właściciel odszedł. My staramy się zaoferować rozwiązanie, angażując fanów i przywracając DNA klubu. Zobaczymy więc, dokąd to nas zaprowadzi, bo w pewnym momencie musi w końcu dojść do rozmów, ale Ek nawiązał kontakt. Nie mogę mówić, jaka to kwota. To sprawa między Danielem i oczywiście rodziną Kroenke, jeśli odważą się rozważyć ofertę – zauważył.

– Myślę, że sam proces przejęcia będzie żmudny i niełatwy - jeśli w ogóle do niego dojdzie. (…) Daniel się nie podda, będzie czekał, aby dowiedzieć się, czy chcą sprzedać klub. My wiemy, co chcemy zrobić, ale przede wszystkim musimy się upewnić, że możemy przejąć kontrolę, jeśli nas wysłuchają – dodał.

– Chodzi o bycie prawdziwym fanem w danym momencie i gdybym sam nie był stronę licytującą, to poparłbym to również patrząc z dala, ponieważ chcesz tego, aby klub był prowadzony nieco lepiej i aby fani byli zaangażowani. To jest to, co Daniel chce wnieść i to jest to, co my chcemy wnieść. (…) Gdybyś miał fanów w zarządzie, udział w Superlidze nigdy nie miałby miejsca – zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy