Thomas Partey kuszony przez kluby z Premier League. Atlético Madryt kontratakuje

Thomas Partey kuszony przez kluby z Premier League. Atlético Madryt kontratakuje fot. Thomas Partey I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com

Jak podaje Goal.com, Atlético Madryt stara się zatrzymać w zespole Thomasa Parteya, który znalazł się na radarach klubów z Premier League.

Kilkanaście miesięcy temu pojawiało się sporo informacji na temat zainteresowania defensywnym pomocnikiem ze strony Manchesteru City. Teraz w jego kierunku spoglądają głównie działacze Arsenalu oraz Manchesteru United. Władze Atlético zdają sobie sprawę z zagrożenia. Zwłaszcza, że w umowie Parteya z hiszpańskim klubem widnieje niezbyt korzystna dla „Rojiblancos” klauzula wykupu.

Zgodnie z kontraktowym zapisem Parteya można pozyskać za 50 milionów euro. To oczywiście duże pieniądze, ale obecnie w żaden sposób niezabezpieczające Atlético przed utratą zawodnika. Zapłacenie takiej kwoty za Ghańczyka nie będzie stanowiło większego problemu dla klubów z Premier League.

Dlatego Atlético oferuje 26-latkowi nowy kontrakt. Madrytczycy chcą zwiększyć wysokość wspomnianej klauzuli do 100 milionów euro. Jednocześnie Partey może oczywiście liczyć na podwyżkę.

Bilans pomocnika z obecnego sezonu to 35 występów, trzy bramki i asysta. W sumie rozegrał on już 174 spotkania w koszulce „Rojiblancos”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Lech Poznań: Đorđe Crnomarković zagra w Zagłębiu Lubin [OFICJALNIE] Lech Poznań: Đorđe Crnomarković zagra w Zagłębiu Lubin [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy