Thomas Tuchel: Dlatego doszło do spięcia z Antonio Conte po zakończeniu meczu

Thomas Tuchel: Dlatego doszło do spięcia z Antonio Conte po zakończeniu meczu fot. Sky Sports
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky Sports

Menedżer Chelsea Thomas Tuchel postanowił wytłumaczyć się ze spięcia z Antonio Conte. Doszło do niego przy okazji derbów Londynu, w którym Chelsea mierzyła się z Tottenhamem.

W niedzielne popołudnie doszło do hitowego starcia w ramach drugiej kolejki Premier League, a naprzeciw siebie stanęły jedenastki Chelsea oraz Tottenhamu. Choć dwukrotnie na prowadzenie wychodziła pierwsza z ekip, to ostatecznie potyczka zakończyła się remisem w stosunku 2-2.

Przebieg rywalizacji miał emocjonujący przebieg, bo decydujące o remisie trafienie autorstwa Harry'ego Kane'a wpadło do siatki w szóstej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy.

Wiele jest jednak przesłanek ku temu, że w najbliższym czasie najwięcej czasu media nie będą poświęcały napastnikowi reprezentacji Anglii, a sytuacji, do której doszło pomiędzy trenerami - Thomasem Tuchelem oraz Antonio Conte.

Obaj menedżerowi skoczyli sobie do gardeł zaraz po końcowym gwizdku, a teraz głos w sprawie postanowił zabrać Niemiec.

- Myślałem, że kiedy podajemy sobie ręce, to patrzymy w oczy drugiej osoby. Conte miał jednak inne zdanie. To, co się wydarzyło między nami, nie było konieczne, ale często tak się zdarza - powiedział.

- Nie mam z tym żadnego problemu. Piłka nożna to przecież emocjonalny sport. Nie chcę nic więcej mówić na ten temat. Nie zamierzam tego na razie szerzej komentować - dodał Niemiec.

Tak Tuchel, jak Conte zostali ukarani czerwonymi kartkami i zabraknie ich na ławkach trenerskich przy okazji starć trzeciej kolejki Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy