Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet

Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet fot. Orange Pictures / shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Christian Falk [Twitter]

Jak potoczą się losy Thomasa Tuchela po zakończeniu sezonu? Informacje na jego temat podsumował Christian Falk.

Tydzień temu Bayern Monachium potwierdził, że po sezonie z klubu odejdzie Thomas Tuchel. Bawarski zespół w ostatnim czasie prezentował się pod jego wodzą poniżej oczekiwań. Przegrał pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lazio, a jego strata w tabeli Bundesligi do Bayeru Leverkusen wynosi obecnie osiem punktów.

Latem dojdzie do zmian na stanowiskach trenerskich również w kilku innych gigantach. Czy oznacza to, że szkoleniowiec szybko podejmie nowe wyzwanie?

Christian Falk podaje, że 50-latek jest otwarty na objęcie posady w Barcelonie, z którą pożegna się Xavi. Na razie priorytetem ma być jednak dla niego Premier League. W szczególności przemawiałoby do niego nawiązanie współpracy z Manchesterem United, ale ten musiałby oczywiście najpierw rozstać się z Erikiem ten Hagiem. Wcześniej pisał już o tym Florian Plettenberg.

Falk dodał, że w przypadku Barcelony Tuchel miałby dużego konkurenta w postaci rodaka - Hansa-Dietera Flicka.

Ten faktycznie od początku jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do podjęcia pracy na Camp Nou, natomiast z biegiem czasu wyrósł jeszcze jeden. Zdaniem między innymi Javiego Miguela bardzo poważny, a mianowicie Roberto De Zerbi z Brighton & Hove Albion.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy