Thomas Tuchel skomentował blamaż Chelsea

Thomas Tuchel skomentował blamaż Chelsea fot. Sky Sports
Sebastian Janus
Źródło: Chelsea FC

Zupełnie niespodziewanie Chelsea uległa na własnym terenie drużynie Brentford aż 1-4. Menedżer Thomas Tuchel zarzucił swoim podopiecznym utratę koncentracji po objęciu prowadzenia.

Zamieszanie związane ze zmianami właścicielskimi Chelsea dotychczas nie wpływały na postawę zawodników, którzy pewnym krokiem zmierzali w stronę zapewnienia sobie udziału w przyszłej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów. Sobotnią potyczkę z Brentford poprzedziło pięć kolejnych ligowych zwycięstw „The Blues”.

W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy bramek. Chelsea przeważała i konsekwentnie dążyła do objęcia prowadzenia, co udało się osiągnąć już po zmianie stron. Na trafienie Antonio Rüdigera szybko odpowiedział Vitaly Janelt, a w 60. minucie meczu Brentford miało na swoim koncie już trzy bramki.

Zabójcze dziesięć minut wstrząsnęło piłkarzami Chelsea, którzy nie byli już w stanie odrobić strat. Tuż przed końcem spotkania padła czwarta bramka dla gości.

Menedżer Thomas Tuchel miał sporo pretensji do swoich podopiecznych, którzy po objęciu prowadzenia utracili koncentrację i nie bronili się wystarczająco dobrze. Niemiec uważa, że ta porażka jest w pełni zasłużona.

- Nikt się tego nie spodziewał, zwłaszcza po wyjściu na prowadzenie. To było bardzo nietypowe z naszej strony. Ale przestaliśmy bronić. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z zagrożenia, broniliśmy się niechlujnie i zostaliśmy ukarani.

- W ciągu tych dziesięciu minut wykorzystali to najlepiej, jak potrafili. Zaraz po zdobyciu trzeciej bramki mieliśmy kilka minut, w trakcie których mogliśmy odpowiedzieć na ich trafienia i tego nie wykorzystaliśmy. Oni mieli na tyle szczęścia i dokładnie, że zdobyli trzy gole. Nie broniliśmy tak, jak to jest wymagane w Premier League i zostaliśmy ukarani.

- Wyglądaliśmy na zmęczonych psychicznie, co jest normalne po przerwie reprezentacyjnej. Po zdobyciu bramki zapomnieliśmy, że mamy jeszcze czterdzieści minut gry – mówi Tuchel.

Chelsea wciąż zajmuje miejsce na podium Premier League. Z coraz większym niepokojem może natomiast obserwować to, co dzieje się za jej plecami. Czwarty Arsenal traci już zaledwie pięć punktów, a dodatkowo ma jeden mecz do rozegrania więcej.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie”