To będzie gol sezonu?! Kapitalne trafienie na zapleczu Ekstraklasy [WIDEO]

2024-07-28 15:02:58; Aktualizacja: 3 godziny temu
To będzie gol sezonu?! Kapitalne trafienie na zapleczu Ekstraklasy [WIDEO] Fot. TVP Sport
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Odra Opole rozprawiła się w drugiej kolejce I ligi z Pogonią Siedlce. Ukoronowaniem okazałego zwycięstwa jest gol Adriana Purzyckiego z 76. minuty. „Co zawinął, to palce lizać” - czytamy na Twitterze.

Odra Opole w poprzednim sezonie była wymieniana w gronie kandydatów do awansu. Udało jej się ostatecznie zająć szóste miejsce w tabeli. W barażach uległa jednak w starciu z Arką Gdynia 2:4.

„Niebiesko-Czerwoni” podchodzą do nowej kampanii z dużymi ambicjami. Po pierwszej porażce z Ruchem Chorzów zanotowali udany występ w drugiej kolejce.

Drużyna, której stery pod koniec maja przejął Radosław Sobolewski, pokonała pewnie stosunkiem 4-1 Pogoń Siedlce. W jej barwach błysnął Dawid Wolny, który popisał się dubletem. Po ostatnim gwizdku najwięcej mówi się jednak o wyczynie Adriana Purzyckiego.

Środkowy pomocnik oddał w 76. minucie spektakularny strzał sprzed pola karnego, po którym piłka zatrzepotała w siatce - nim do tego doszło, odbiła się od poprzeczki.

Purzycki nie słynął dotąd ze skuteczności. Poprzednie rozgrywki zwieńczył trafieniem i asystą. Wcześniej na przestrzeni 80 występów dla Miedzi Legnica zdobył dwa gole.

„Adrian Purzycki z mocną kandydaturą do gola sezonu. Co zawinął, to palce lizać” - skomentował Dominik Pasternak z TVP Sport.