To będzie nowa gwiazda Paris Saint-Germain?! 18-latek z debiutanckim trafieniem

2024-10-20 00:19:37; Aktualizacja: 2 godziny temu
To będzie nowa gwiazda Paris Saint-Germain?! 18-latek z debiutanckim trafieniem Fot. Anthony Bibard/FEP/Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Paris Saint-Germain zwyciężyło w sobotni wieczór nad Strasbourgiem w meczu ósmej kolejki Ligue 1. Wynik meczu otworzył Senny Mayulu. Tym samym 18-latek strzelił swojego premierowego gola w pierwszym zespole stołecznego klubu, wysyłając jasny sygnał w stronę Luisa Enrique.

Ofensywny pomocnik lub skrzydłowy jest powszechnie uznawany za wielki talent, czemu dowodzi wprowadzenie go struktur seniorskiej drużyny przez Luisa Enrique.

Mayulu zadebiutował pod skrzydłami hiszpańskiego szkoleniowca w marcu bieżącego roku. Od tamtej pory uzbierał w sumie 14 występów.

W żadnym z nich nie zdołał jednak zapisać na swoim koncie premierowego trafienia, a na takowe musiał czekać aż do październikowej potyczki przeciwko Strasbourgowi.

Urodzony w 2006 gracz stał się beneficjentem zmęczenia odczuwanego przez czołowych zawodników paryskiego zespołu w związku z napiętym terminarzem spotkań. Z tego względu przy okazji sobotniej konfrontacji ligowej Luis Enrique postawił na młodzieżowca od pierwszej minuty.

Powierzony kredyt zaufania Mayulu spłacił z nawiązką. 18-latek zanotował bowiem kapitalny występ, który dodatkowo okrasił strzeleniem debiutanckiego gola w rozgrywkach Ligue 1, otwierając wynik meczu.

Ostatecznie opuścił on murawę w 67. minucie. W jego miejsce na boisku zameldował się Fabián Ruiz.

Paris Saint-Germain natomiast pokonało przed własną publicznością Strasbourg rezultatem 4:2. Kolejne bramki dla gospodarzyli dokładali Marco Asensio, Bradley Barcola oraz Kang-In Lee.