To będzie nowy klub Karola Świderskiego?! Miałby zastąpić... reprezentanta Polski

2024-06-17 14:22:13; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
To będzie nowy klub Karola Świderskiego?! Miałby zastąpić... reprezentanta Polski Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: SuperExpress

Karol Świderski może latem zaliczyć kolejny transfer. Reprezentanta Polski chce u siebie Antalyaspor - podaje Jerzy Chwałek z „SuperExpressu”.

Karol Świderski wrócił zimą do Europy, dołączając w ramach wypożyczenia do Hellasu Verona. Trudno uznać jego przygodę w Serie A za udaną. Na przestrzeni 15 występów zdołał on tylko dwukrotnie trafić do siatki.

Napastnik z Rawicza koncentruje się obecnie na Mistrzostwach Europy, na których zagrał w ostatnim przegranym starciu z Holandią. Przed nim mecz z Austrią i Francją. 

Świderski z pewnością myśli także o swojej przyszłości. Jego wypożyczenie do włoskiego klubu wkrótce wygasa i nie zapowiada, że by opcja transferu definitywnego została aktywowana. Charlotte FC nastawia się natomiast na rozstanie z 27-latkiem.

- Myślę, że na 95 procent wrócę do Europy. Bo mnie Charlotte nie chce już. Ale taka prawda, nie musicie tego wycinać - przyznał niedawno na kanale FootTruck ofensywny zawodnik.

Jerzy Chwałek z „SuperExpressu” informuje, że bardzo mocne zainteresowanie Świderskim wykazuje Antalyaspor, w którym do niedawna występował Adam Buksa.

Reprezentant Polski, łączony z przeprowadzką do Trabzonsporu, pozostawił za sobą dobre wrażenie, dlatego przedstawiciel Süper Lig chce zastąpić go... reprezentantem Polski.

Hellas zapewnił sobie opcję wykupu Świderskiego, natomiast wszystko wskazuje na to, że Włosi chcieliby obniżyć określoną przy podpisywaniu umowy kwotę. Nie wiadomo, ile dokładnie są skłonni za niego zapłacić.