To będzie nowy zespół Jürgena Kloppa?! Chcą spróbować

To będzie nowy zespół Jürgena Kloppa?! Chcą spróbować fot. Andy Sumner/Focus Images/MB Media/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Christian Falk

Jürgen Klopp znajduje się na celowniku reprezentacji Niemiec - twierdzi Christian Falk. DFB wierzy, iż uda się pozyskać szkoleniowca Liverpoolu w 2025 roku, by miał czas na przygotowanie drużyny narodowej do mundialu w 2026 roku.

Praktycznie od połowy stycznia wiadomo, że Jürgen Klopp nie będzie w przyszłym sezonie odpowiadał za wyniki Liverpoolu. Pomimo obowiązującego kontraktu z tym klubem, Niemiec uznał, iż potrzebuje wytchnienia.

Kibice i eksperci zachodzą w głowę, gdzie może trafić. Do tej pory łączono go między innymi z FC Barceloną. Tam mógłby zastąpić odchodzącego wkrótce Xaviego.

Niemalże na pewno 56-latek na to wyzwanie nie przystanie i to otwiera dodatkowe możliwości dla potencjalnych pracodawców.

Ciekawe wieści przekazuje natomiast Christian Falk, bo jego zdaniem Jürgen Klopp jest mocnym kandydatem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Niemiec.

DFB widzi w nim idealnego następcę Juliana Nagelsmanna, który po EURO 2024 może skierować się ku powrotowi do Bayeru Monachium. Dziennikarz twierdzi, że menedżer Liverpoolu mógłby wzmocnić drużynę narodową od 2025 roku.

Wówczas zdaniem władz związku miałby wystarczająco dużo czasu, by przygotować zespół do imprezy głównej, czyli mundialu w 2026 roku.

Co zatem pomiędzy Mistrzostwami Europy, a 2025 rokiem? Plan zakładałby postawienie tymczasowo na asystenta Juliana Nagelsmanna, Sandro Wagnera.

Na ten moment ciężko ferować, czy wspomniany pomysł ma rację bytu. Wszystko w rękach Kloppa.

Niemiec odpowiada za wyniki Liverpoolu od 2015 roku. W tym czasie wygrał z tym zespołem między innymi Ligę Mistrzów, a także mistrzostwo Anglii oraz Klubowe Mistrzostwo Świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy