To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją

2023-04-02 09:10:38; Aktualizacja: 1 rok temu
To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sky Sport Italia

32-letni Wojciech Szczęsny od lat występuje na najwyższym poziomie, ciesząc się sporym uznaniem we Włoszech. Bramkarz myśli już coraz intensywniej o zakończeniu kariery. Polak przyznał, że Juventus będzie prawdopodobnie jego ostatnim klubem.

Wojciech Szczęsny już w 2006 roku opuścił Polskę jako wyróżniający się adept akademii Legii Warszawa. Młodziutki wówczas bramkarz trafił do Arsenalu, gdzie przez lata piął się po szczeblach, debiutując w końcu w pierwszym składzie.

Na Emirates Stadium Polak nie czuł wystarczającego zaufania. Londyński klub sprowadził 32-latkowi sporą konkurencję w postaci Petra Cecha i Davida Ospiny, a więc ten zdecydował się odejść. Wybór padł na Italię, a konkretniej AS Romę, do której trafił w ramach wypożyczenia.

Na Półwyspie Apenińskim Szczęsny występuje od 2015 roku. Przenosiny do Serie A z pewnością okazały się dobrym ruchem. Po dwóch latach spędzonych w Rzymie po wychowanka Legii zgłosił się wielki Juventus.

Latem tego roku minie sześć lat, odkąd 72-krotny reprezentant Polski wzmocnił szeregi „Starej Damy”. W tym czasie sięgnął trzykrotnie po scudetto, dwukrotnie po Puchar i Superpuchar Włoch.

Coraz więcej wskazuje na to, że związek ten potrwa dłużej, aniżeli zakłada to obecny kontrakt Polaka, wygasający latem 2024 roku. Obydwie strony są gotowe do kontynuacji tej współpracy, co powinno poskutkować nową umową.

Co dalej?

Wojciech Szczęsny w wywiadzie po meczu z Hellasem Verona przyznał, że to w Juventusie chciałby zakończyć karierę.

- Pierwszy raz słyszę, że ktoś o tym mówi. Nie myślę o niczym innym, jak tylko o grze. Nie widzę siebie nigdzie indziej, jestem tutaj szczęśliwy. Bycie piłkarzem Juventusu mnie stymuluje i nie sądzę, że będę grał w innym klubie - oznajmił 32-latek w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Urodzony w 1990 roku zawodnik zanotował w tym sezonie 27 występów, zachowując 15 czystych kont.