To był jego wieczór! Były napastnik Legii Warszawa o krok od Ligi Mistrzów

2024-08-20 23:55:18; Aktualizacja: 2 godziny temu
To był jego wieczór! Były napastnik Legii Warszawa o krok od Ligi Mistrzów Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Sandro Kulenović i jego Dinamo Zagrzeb mierzyli się z Karabachem w ramach czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Zawodnicy prowadzeni przez Sergeja Jakirovicia wygrali to spotkanie 3-0 i są o krok od piłkarskiego raju. Były napastnik między innymi Legii Warszawa strzelił tego dnia dwie bramki.

We wtorek rozgrywano pierwsze spotkania w ramach czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Ciekawie zapowiadało się starcie w Zagrzebiu, gdzie miejscowe Dinamo podejmowało Karabach. Przed rywalizacją większe szanse dawało się Azerom, którzy w poprzedniej fazie odprawili z kwitkiem Łudogorec Razgrad. Tamten rezultat poszedł w świat, ponieważ w rewanżu Bułgarzy przegrali aż 2-7.

Chorwaci nie chcieli powielać błędów swoich poprzedników, dlatego spokojnie weszli w mecz, a ich cierpliwość została nagrodzona w 29. minucie. Wówczas rezultat rywalizacji otworzył Marko Pjaca. Dla 29-latka, który w przeszłości grał między innymi w Juventusie, było to pierwsze trafienie w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki.

Do przerwy zatem to gospodarze prowadzili 1-0, a po zmianie stron swoją szansę od trenera Jakirovicia otrzymał Sandro Kulenović. Były piłkarz Legii Warszawa pojawił się na placu gry w 63. minucie.

24-latek nie zamierzał tego dnia pełnić funkcji statysty i nie ma wątpliwości, że kibice na pewno zapamiętają ten występ. Strzelił on bowiem dwie bramki odpowiednio w 75. i 80. minucie, dając swojej drużynie upragnione zwycięstwo w stosunku 3-0.

Dinamo Zagrzeb uda się zatem do Azerbejdżanu z pokaźną zaliczką. Chorwaci są o krok od piłkarskiego raju, ale żeby dopiąć swego, trzeba postawić kropkę nad „i”. Rewanż 28 sierpnia.