To dopiero derby. 10 czerwonych kartek! [WIDEO] fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Źródło: Globoesporte | UOL Esporte

Spotkanie Campoenato Baiano (ligi stanu Bahia) pomiędzy Vitórią Salvador i Bahią musiało zostać przedwcześnie zakończone.

Derby brazylijskiego miasta Salvador określane mianem „Ba-Vi” od lat wzbudzają ogromne emocje wśród miejscowych kibiców. Tym razem miało być inaczej. Przed spotkaniem padało wiele wypowiedzi na temat pokoju i próśb o zachowanie spokoju, zarówno na boisku, jak i poza nim. Wydawało się, że działacze mogą odnieść sukces, aż do dnia spotkania.

Już na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem w mieście doszło do starć pomiędzy sympatykami obu zwaśnionych drużyn, co zakończyło się aresztowaniem trzynastu kibiców. Fani na brazylijskich stronach informacyjnych nie zgadzają się jednak z określaniem tej grupy kibicami, jako że mieli oni przy sobie narkotyki i zachowywali się w tak niedopuszczalny sposób.

Sytuacja ta była jednak jedynie wstępem do tego, co zdarzyło się podczas spotkania pomiędzy zespołami. Mecz został przedwcześnie zakończony przez sędziego w 81. minucie, gdy tablica pokazywała rezultat 1-1. Wynikało to z faktu, że na boisku nie było już przepisowej liczby zawodników w koszulce Vitórii, pięciu z nich dostało wcześniej czerwone kartki.

Pierwsza groźna sytuacja rozpoczęła się na początku drugiej połowy, gdy Vinicius z Bahii wyrównał stan spotkania. Zawodnik zaczął się cieszyć i tańczyć, co rozwścieczyło piłkarzy Vitórii. Niemal natychmiast ruszyli oni w kierunku napastnika, a w jego obronie stanęli gracze Bahii.

Mecz został przerwany na szesnaście minut, w ciągu których zawodnicy wymieniali pomiędzy sobą ciosy, kopnięcia i pchnięcia. Czerwone kartki obejrzeli wówczas: Denilson, Kanu, Rhayner (wszyscy Vitória) oraz Lucas Fonseca, Vinicius, Anderson, Edson i Nascimento Franca (wszyscy Bahia, trzej ostatni byli rezerwowymi).

Po tym starciu mecz został wznowiony, ale nie trwało to zbyt długo. Niewiele później Uillian Correia z Vitórii sfaulował w polu karnym Ze Rafaela, za co został ukarany czerwoną kartką. Niedługo później swoją drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał również Bruno Bispo za opóźnienie wybicia rzutu wolnego.

Po spotkaniu na Twitterze Bahii pojawiły się oskarżenia w kierunku Vitórii, że Vinicius został niesłusznie wyrzucony z boiska. Utrzymują oni również, że Vitória celowo sprowokowała arbitra do pokazania dwóch ostatnich czerwonych kartek, by przedwcześnie zakończyć mecz.