To dopiero derby. 10 czerwonych kartek! [WIDEO]

To dopiero derby. 10 czerwonych kartek! [WIDEO]
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Globoesporte | UOL Esporte

Spotkanie Campoenato Baiano (ligi stanu Bahia) pomiędzy Vitórią Salvador i Bahią musiało zostać przedwcześnie zakończone.

Derby brazylijskiego miasta Salvador określane mianem „Ba-Vi” od lat wzbudzają ogromne emocje wśród miejscowych kibiców. Tym razem miało być inaczej. Przed spotkaniem padało wiele wypowiedzi na temat pokoju i próśb o zachowanie spokoju, zarówno na boisku, jak i poza nim. Wydawało się, że działacze mogą odnieść sukces, aż do dnia spotkania.

Już na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem w mieście doszło do starć pomiędzy sympatykami obu zwaśnionych drużyn, co zakończyło się aresztowaniem trzynastu kibiców. Fani na brazylijskich stronach informacyjnych nie zgadzają się jednak z określaniem tej grupy kibicami, jako że mieli oni przy sobie narkotyki i zachowywali się w tak niedopuszczalny sposób.

Sytuacja ta była jednak jedynie wstępem do tego, co zdarzyło się podczas spotkania pomiędzy zespołami. Mecz został przedwcześnie zakończony przez sędziego w 81. minucie, gdy tablica pokazywała rezultat 1-1. Wynikało to z faktu, że na boisku nie było już przepisowej liczby zawodników w koszulce Vitórii, pięciu z nich dostało wcześniej czerwone kartki.

Pierwsza groźna sytuacja rozpoczęła się na początku drugiej połowy, gdy Vinicius z Bahii wyrównał stan spotkania. Zawodnik zaczął się cieszyć i tańczyć, co rozwścieczyło piłkarzy Vitórii. Niemal natychmiast ruszyli oni w kierunku napastnika, a w jego obronie stanęli gracze Bahii.

Mecz został przerwany na szesnaście minut, w ciągu których zawodnicy wymieniali pomiędzy sobą ciosy, kopnięcia i pchnięcia. Czerwone kartki obejrzeli wówczas: Denilson, Kanu, Rhayner (wszyscy Vitória) oraz Lucas Fonseca, Vinicius, Anderson, Edson i Nascimento Franca (wszyscy Bahia, trzej ostatni byli rezerwowymi).

Po tym starciu mecz został wznowiony, ale nie trwało to zbyt długo. Niewiele później Uillian Correia z Vitórii sfaulował w polu karnym Ze Rafaela, za co został ukarany czerwoną kartką. Niedługo później swoją drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał również Bruno Bispo za opóźnienie wybicia rzutu wolnego.

Po spotkaniu na Twitterze Bahii pojawiły się oskarżenia w kierunku Vitórii, że Vinicius został niesłusznie wyrzucony z boiska. Utrzymują oni również, że Vitória celowo sprowokowała arbitra do pokazania dwóch ostatnich czerwonych kartek, by przedwcześnie zakończyć mecz.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Bergwijn w Tottenhamie OFICJALNIE: Bergwijn w Tottenhamie Piątek: Hertha BSC zgłasza się z ofertą. Transfer definitywny! Piątek: Hertha BSC zgłasza się z ofertą. Transfer definitywny! Giroud zostanie w Chelsea?! Giroud zostanie w Chelsea?! Arsenal finalizuje wyczekiwany transfer. Jednak Pablo Mari! Arsenal finalizuje wyczekiwany transfer. Jednak Pablo Mari! Bruno Fernandes bardzo blisko Manchesteru United. Nowa oferta, wszyscy czekają na pełne porozumienie Bruno Fernandes bardzo blisko Manchesteru United. Nowa oferta, wszyscy czekają na pełne porozumienie Piszczek w przypadku odejścia z Borussii Dortmund może trafić do Górnika Zabrze Piszczek w przypadku odejścia z Borussii Dortmund może trafić do Górnika Zabrze OFICJALNIE: Politano w Napoli OFICJALNIE: Politano w Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy