To jest data Roberta Lewandowskiego! Dublet z Villarrealem [WIDEO]

2024-09-22 19:14:47; Aktualizacja: 5 dni temu
To jest data Roberta Lewandowskiego! Dublet z Villarrealem [WIDEO] Fot. TheEuropeanLad [Twitter]
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Robert Lewandowski strzelił drugiego gola, a jego FC Barcelona prowadzi z Villarrealem już 2-0. Dla napastnika to szóste trafienie w tym sezonie LaLigi.

22 września to niewątpliwie wielki dzień dla Roberta Lewandowskiego. Dziewięć lat temu Polak jeszcze jako zawodnik Bayernu Monachium strzelił pięć bramek w dziewięć minut przeciwko VfL Wolfsburg. Wówczas zapisał się złotymi zgłoskami na kartach nie tylko Bundesligi, ale też futbolu.

Ta data ewidentnie służy 36-latkowi, co widać po niedzielnym starciu z Villarrealem. Pomimo zmian w składzie drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka od samego początku stara się narzucić swój styl gry, co ma odzwierciedlenie w rezultacie.

Już w 20. minucie wynik otworzył Robert Lewandowski i jak się okazało, nie było to jego jedyne trafienie tego dnia. Kwadrans później, bo w 35. minucie, atakujący ponownie trafił do siatki.

W tym przypadku leżąc w polu karnym, zagarnął piłkę i wpakował ją do bramki strzeżonej przez Diego Conde.

Dla atakującego to szóste trafienie w tym sezonie.

Na tablicy wyników widnieje 2-1 dla FC Barcelony, bo kontakt gospodarzom zapewnił Ayoze Perez.