2024-09-23 18:48:22; Aktualizacja: 3 dni temu
To jest dramat. Rodri poznał miażdżącą diagnozę Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: ESPN

W niedzielne popołudnie Manchester City mierzył się z Arsenalem. Niestety, już w pierwszej połowie murawę musiał opuścić kontuzjowany Rodri. Wedle pierwszych badań u kluczowego zawodnika mistrza Anglii i reprezentacji Hiszpanii doszło do zerwania więzadła krzyżowego - przekazało ESPN.

Manchester City nie zdołał w niedzielnym hicie piątej kolejki Premier League powiększyć przewagi nad Arsenalem. Mecz na Etihad Stadium zakończył się remisem 2:2.

Zdecydowanie mniej powodów do radości mieli gospodarze, którzy nie zdołali przełożyć dominacji nad londyńskim rywalem na zwycięstwo. Wynik schodzi jednak na dalszy plan.

W 21. minucie poważnie ucierpiał Rodri. Kluczowy zawodnik zespołu Pepa Guardioli starał się zgubić krycie Thomasa Parteya podczas rzutu rożnego. W pewnym momencie gwałtownie się zatrzymał, kładąc niefortunnie nacisk na jedną nogę. Momentalnie upadł na murawę i rozpoczęła się interwencja medyków.

Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Z tego powodu klub niezwłocznie posłał 28-latka na badania. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy.

Jak donosi ESPN, w tym sezonie Rodri nie pojawi się już na boisku. Stwierdzono u niego zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. W najbliższym czasie przejdzie kilka następnych badań, które pomogą przygotować plan rehabilitacji.

Wszystko wskazuje na to, że pomocnik z Madrytu przejdzie operację w Barcelonie.

To fatalna wiadomość zarówno dla Manchesteru City, jak i reprezentacji Hiszpanii, która sięgała z nim niedawno po mistrzostwo Europy.

Rodri dopiero wracał do grania po niezwykle wyczerpującym sezonie. Zdołał więc rozegrać w bieżących rozgrywkach zaledwie trzy mecze. Tego bilansu już raczej nie poprawi.