To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków

2024-05-18 16:09:14; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Mateusz Kalina [Twitter] | Przemysław Kośmider [Twitter]

Po zakończeniu sezonu ze Znicza Pruszków odejdzie Mariusz Misiura. W kontekście pozostania jego następcą Mateusz Kalina i Przemysław Kośmider wymienili nazwisko Marcina Płuski.

Mariusz Misiura trafił do Znicza Pruszków w 2021 roku, a w poprzednim wywalczył z zespołem awans do I ligi. W niej ekipa z województwa mazowieckiego w piątek pokonała Wisłę Płock 2:1. Aktualnie z dorobkiem 42 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Po sezonie Misiura odejdzie z klubu z uwagi na wygasający kontrakt, który nie zostanie przedłużony. Zostało to już potwierdzone. 42-latek najprawdopodobniej trafi do Ekstraklasy, wymienia się Wartę Poznań, chociaż tutaj żadnego komunikatu jeszcze nie ma.

A kto zostanie jego następcą w Pruszkowie? Mateusz Kalina jakiś czas temu wymienił nazwisko Grzegorza Szoki. Następnie napisał na Twitterze o Łukaszu Mierzejewskim oraz Marcinie Płusce.

„Płuska podobno już dogadany ze Zniczem” - przekazał z kolei Przemysław Kośmider.

35-letni Płuska od grudnia pracuje w ŁKS-ie Łomża. W 12 dotychczasowych meczach w III lidze zanotował osiem zwycięstw, trzy remisy oraz porażkę. Jego zespół zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

W przeszłości był związany z Widzewem Łódź, Pelikanem Łowicz, Pogonią Siedlce, Hetmanem Zamość, rezerwami Miedzi Legnica, Olimpią Grudziądz oraz Kotwicą Kołobrzeg.