To najlepszy piłkarz w Ekstraklasie? „Chciałby go mieć każdy klub”

2025-10-20 10:53:52; Aktualizacja: 3 godziny temu
To najlepszy piłkarz w Ekstraklasie? „Chciałby go mieć każdy klub” Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Program Piłkarski

Na boiskach Ekstraklasy występuje naprawdę wielu ciekawych zawodników. Spośród nich wyróżnia się z pewnością Luis Palma. Postawę atakującego Lecha Poznań wyróżnił Mateusz Święcicki. „Chciałby go mieć każdy klub w Ekstraklasie” - ocenił w „Programie Piłkarskim”.

Już po oględzinach CV 25-latka można było stwierdzić, że Lech sfinalizował bardzo mocny transfer. Szeregi mistrza Polski wzmocnił czołowy reprezentant Hondurasu, który przez pewien moment zachwycał w barwach Celticu. Stosunkowo niedawno trafiał do siatki w starciu Ligi Mistrzów z Atlético Madryt.

Oczywiście, przenosiny do Ekstraklasy świadczą o tym, że nie wszystko w karierze Palmy potoczyło się najlepiej.

Atakujący z La Ceiby zachwyca w szeregach „Kolejorza”. Daje to, czego można było od niego oczekiwać. To z pewnością jeden z najbardziej efektownych zawodników w polskiej lidze od lat. 

Pod wrażeniem postawy Palmy jest Mateusz Święcicki. 

- To jest więcej niż skrzydłowy. Mam pewną satysfakcję, bo kiedy go widziałem w pierwszych meczach Lecha, to nieprawdopodobnie podobało mi się to, że nie grał na alibi. Jest to zawodnik, którego chciałby mieć, czysto profilowo, każdy klub z Ekstraklasy. Z nim się zawsze coś dzieje. Uwielbiam go oglądać w meczach Lecha Poznań. Rozmawiałem z osobami Lecha i słyszałem, że to jest wariacik. Uśmiechnięty gość, zadowolony, gdzie gra, dobrze się tu czuje. On już może czuć się gwiazdą. Jest uwielbiany przez kibiców Lecha. Oby został na dłużej, bo to jest wielka wartość Ekstraklasy - ocenił dziennikarz w „Programie Piłkarskim”.

25-latek może zostać wykupiony przez Lecha za cztery miliony euro.