To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy

To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy fot. FotoPyK
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Transfery.info

Mateusz Lis, a nie Wojciech Szczęsny albo Marcin Bułka, ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy w rozgrywkach ligowych. 26-latek znajduje się w doskonałej dyspozycji.

Mateusz Lis formalnie jest zawodnikiem Southampton, jednak jak na razie niedane mu było zadebiutować w pierwszym zespole „Świętych”, bo cały czas wysyłany jest na wypożyczenia.

Poprzedni sezon spędził w ES Troyes AC, gdzie zgromadził dziesięć występów i nie dał rady ocalić klubu przed spadkiem do Ligue 2.

W trwającej kampanii Lis trafił do dobrze sobie znanej Turcji, bo wcześniej występował już w Altay SK, gdzie zasilił szeregi Göztepe SK, czyli jednego z faworytów do awansu do tamtejszej elity.

Zespół ten aktualnie zajmuje drugie miejsce w lidze, a polski bramkarz ma w tym swój spory udział. Göztepe jest zespołem, który traci najmniej bramek i aktualnie może się poszczycić serią czterech spotkań rozegranych na zero z tyłu.

Lis rozegrał w tym sezonie 23 mecze i zachował w nich aż 14 czystych kont, a w pozostałych spotkaniach wyjmował piłkę z siatki jedynie 14 razy.

Czyni to z 26-latka najlepszego polskiego bramkarza pod względem ilości meczów bez straconego gola, biorąc pod uwagę mecze ligowe.

Za plecami Lisa czai się Marcin Bułka, który ma szansę na zrównanie się z bramkarzem Göztepe, jeśli nie da się pokonać w meczu z Clermont Foot 63.

Podium uzupełnia Wojciech Szczęsny, który w barwach Juventusu zachował 11 czystych kont.

Więcej na temat: Mateusz Lis Polska Turcja Göztepe SK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy