To on zastąpi Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie?! Wielki cel transferowy na lato 2025 roku

To on zastąpi Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie?! Wielki cel transferowy na lato 2025 roku fot. LiveMedia/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona myśli już powoli o zastąpieniu Roberta Lewandowskiego wielkim nazwiskiem. Celem Joana Laporty jest sprowadzenie Erlinga Haalanda - zapewnia „Mundo Deportivo”.

FC Barcelona nadal walczy o mistrzostwo kraju, choć dogonienie liderującego Realu Madryt nie będzie zbyt łatwe. Kluczowy może okazać się rozgrywany 21 kwietnia Klasyk  na Estadio Santiago Bernabeu.

Nawet jeśli nie uda się obronić tytułu, to władze katalońskiego klubu chciałyby, żeby Xavi pozostał na stanowisku. Uważa się, że to idealny trener na aktualne realia. Joan Laporta, Rafa Yuste i Deco wysoko cenią fakt, że 44-latek dostosował się do trudnej sytuacji ekonomicznej, rezygnując z transferów, o których marzył. 

Po trwającej kampanii „Duma Katalonii” zamierza dokonać kilku wzmocnień. Jej plany transferowe sięgają jednak znacznie dalej. Dopiero w 2025 roku Laporta zamierza powalczyć o absolutny hit.

Robert Lewandowski będzie miał wtedy 37 lat i ostatnie dwanaście miesięcy kontraktu przed sobą. Będzie to zatem idealny moment, by znaleźć mu odpowiednie zastępstwo. Na szczycie listy życzeń znajduje się Erling Haaland.

Ojciec norweskiego snajpera Alf-Inge utrzymuje regularnie kontakty z kilkoma zespołami, w tym z Realem Madryt i właśnie FC Barceloną. Hiszpański kierunek byłby w tym przypadku wymarzony.

Oczywiście, z racji na sytuację finansową to stołeczna drużyna ma większe szanse na sprowadzenie gwiazdora mistrza Anglii. Nie zraża to Laporty, który do 2025 roku musi wykonać masę pracy.

Katalończycy pragną jednak dużego transferu, by pokazać, że są nadal liczącą się siłą w Europie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy